Under Armour’ın yeni kampanyasının odağı kadınlar oldu

Uzun süredir Amerikan futbolu takımlarını giydiren marka Under Armour yaratıcı bir değişiklik yaptı. Kaslı futbolcular yerine atletik kadınları ve onların başarı hikayelerini ön plana çıkardı.

Misty Copeland

Atletik erkek görünümünden vazgeçen markanın kadınlara yönelik olarak hazırladığı bugüne kadarki en büyük kampanyası UA CEO’su Kevin Plank tarafından duyuruldu.

Kampanyanın yayınlanan ilk reklam filminin başrolünde, American Ballet Theatre’da balerin olan Misty Copeland‘a yer veriliyor. Copeland’la beraber altın madalya sahibi kayakçı Lindsey Vonn, profesyonel tenisçi Sloane Stephens ve profesyonel futbolcu Kelly O’Hara da UA’nın “I Will What I Want” isimli kampanyasının yeni yüzleri olarak karşımıza çıkıyor ve kendi başarı öykülerini paylaşıyorlar.

Yıllarca bale için uygun bir vücuda sahip olmadığı söylenen Copeland, 60 saniyelik reklam filminde artistik bale ve jimnastik figürleri sergiliyor ve aldığı red cevaplarına rağmen bugün elde ettiği başarıyı gözler önüne seriyor. Kampanyanın yaratıcısı olan ajans Droga5’ın belirttiğine göre ise reklamda yer alan reddediliş hikayesi Copeland’ın aldığı tüm red mektuplarının bir derlemesi.

Marka, hazırlanan bu kampanyayla, UA ürünlerini giyerek her zaman atletik bir görünümüne sahip olmak isteyen tüketicilere ulaşmayı ve aynı zamanda verilen mesaj sayesinde daha fazla kadının keşfedilmesini sağlamayı hedefliyor.

Künye:

Reklamveren Under Armour

Reklam Ajansı Droga5

Kaynak: AdWeek

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.