artwork

UM okullara dışarıdan erişim için TikTok ve Spotify ile ortak oldu

2 sene önce

0

IPG Mediabrands ajansı, programı Londra’nın batısındaki Feltham’da bir okul ile başlattı.

IPG medya ajansı UM, gençlere medya ve yaratıcılığa giriş yapmalarına olanak tanıyarak endüstri çeşitliliğini geliştirmeyi amaçlayan ortaokullar için bir kurs olan Futureproof Academy’yi başlatmak amacıyla TikTok ve Spotify ile bir araya geldi.

Proje bu hafta Londra’nın batısındaki Feltham’daki Springwest Academy’de başlayacak ve İngiltere’deki okullarda geçerli olacak. 10. ve 11. sınıfta (öğrencilerin GCSE’lere hazırlandığı) 300’den fazla öğrenci, UM ve TikTok ekipleri tarafından geliştirilen modüllere katılabilecek. Öğrenciler ayrıca bir Spotify brief’i üzerinde çalışma ve fikirlerini müşteri ekibine sunma fırsatına sahip olacak.

Program; daha kuzeydeki bölgelerde konumlandırılan okullar için UM Manchester’da gerçekleşebilecek ofis ziyaretlerini, mentorluk ve belirli bir sayıda kişinin ileri eğitim veya kariyer peşinde koşmadan önce UM’de yaz stajını tamamlama fırsatlarını kapsayacak.

UM, kursun gençleri veriye dayalı ekonomi için donatacak temel beceriler sunmanın yanı sıra, medya kariyerinin üniversite mezunlarıyla sınırlı olmadığını göstermeyi amaçladığını söyledi. Ajans, özellikle etnik ve sosyal açıdan çeşitli öğrenci alımına sahip okullarla çalışmak istiyor.

Farklı eğitim geçmişlerine sahip kişiler için kariyer erişimini genişletmek, çeşitlilik gösteren ekiplere sahip olmanın değeri geniş çapta kabul edildiğinden, son yıllarda reklam dünyasının gündeminde üst sıralara yerleşti.

UM İletişim ve Kültür Yönetici Ortağı Alice Archer: “Bir endüstri olarak, daha çeşitli bir iş gücü oluşturmaya gelince, katetmemiz gereken daha uzun bir mesafe olduğunun farkındayız. UM topluluğu içindeki çeşitlilikten gurur duyuyoruz ancak hala yapabileceğimiz daha çok şey olduğunu biliyoruz.

Onlar ilerideki yıllar için eğitim kararları vermeden önce gençlerle bağlantı kurarak, medyaya yepyeni yetenek havuzları getirebileceğimizi umuyoruz. Daha çeşitli bakış açıları, sonuçta hepimizin müşteriler için daha yaratıcı ve kültürel olarak uygun işler yapmamıza yardımcı olacaktır. Gençlerle ilişki kurarak, müşterilerimizin işletmelerini gelecek için kuvvetlendirmemize yardımcı olacak yeni bakış açıları getirmeyi umuyoruz.”

Spotify EMEA Medya Stratejisi Lideri Tasha Lenton: “İngiltere ve İrlanda’nın önde gelen markalarından biri olarak kültürel değişime rehberlik etmeye yardımcı olma konusunda büyük bir sorumluluğumuz var. Bu nedenle sektörümüze daha fazla çeşitlilik getirmek bizim için mutlak bir öncelik.

Bu girişime dahil olmaya çok hevesliydik ve öğrencilere, bizim gibi şirketlerde kariyer yapmayı düşünmelerini sağlayacak hem beceri hem de öz güven kazandıracağını umuyoruz. Bu yeni nesil yeteneklerden, bizden öğrenecekleri kadar çok şey öğreneceğimizden şüpheleniyorum.”

Senin için
Tümünü göster
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu: “Türkiye bölgesel bir üs…

T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Türkiye’nin sunduğu yatırım fırsatlarını küresel iş...