Ulan İstanbul finali, sosyal medyada çok konuşuldu

9 Şubat Pazartesi gününün sosyal medyada en çok konuşulan yapımları belli oldu. Somera’nın sosyal medyada yapım hakkında konuşan kullanıcıların ileti sayılarını, konuşma sıklıklarını hesaplayarak ölçümlediği sosyal medya rating sıralamasına göre ise ilk üç yine, Pazartesi günlerinin genelde en çok konuşulan programları oldu.

9 Şubat gününün en çok konuşulan televizyon yapımı Pazartesi akşamı televizyonda son bölümünü yayınlayan Ulan İstanbul oldu. 14,78 Somera Rating alan ve 16 Şubat tarihinden itibaren kanalın websitesi ve mobil uygulamasından izlenebilecek olan yapım, Türkiye’de tamamen online yapıma geçen ilk dizi olma yolunda ilerliyor.

Star TV’nin ilk sezonda yüksek izlenme rakamlarına ulaşan dizisi Paramparça, 9 Şubat akşamı yayınlanan 11. Bölümüyle Somera Rating sıralamasında ikinci sıraya yerleşti. Gülseren’in kocası Özkan’ın hapisten çıkması, Hazal ile arkadaşlarının verdiği ev partisi ve Cihan’ın Alper tarafından vurulması sosyal medyada çok konuşuldu. 11,77 Somera Rating alan yapım, günün zirveyi gören dizilerinden biri oldu.

TRT1’in yedi edebiyatçıyı konu alan yapımı Yedi Güzel Adam, Pazartesi gününün en çok konuşulan üçüncü yayını oldu. Uraz Kaygılaroğlu, Orhan Kanalp, Baran Akbulut, Kemal Uçar, Mertcan Sevimli, Yiğit Çakır, Çağdaş Tekin’in başrollerini paylaştığı dizi, 9,56 Somera Rating aldı.

Tematik kanallar sıralamasında ise ilk sırada Eskişehirspor – Galatasaray maçı yer aldı. Diğer program ise sırasıyla CNNTürk’te yayınlanan, Hakan Fidan’ın istifası, Başkanlık Sistemi gibi konuları Kadri Gürsel, Altan Tan, Aykan Aydemir gibi konuk isimlerle masaya yatıran Tarafsız Bölge ve  Bugün TV’de yayınlanan Erkam Tufan’la Analiz oldu.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.