Ukrayna’daki personeli desteklemek için tetikte olan markalar ve ajanslar

Uluslararası markalar ve ajanslar, Rusya’nın işgal hareketinin ardından Ukrayna’daki işletmelerini ve personelini desteklemeye yöneliyor.

Rus kuvvetleri 24 Şubat Perşembe günü Ukrayna’ya girdiğinde birçok marka operasyonlarının bir kısmını veya tamamını kapattı ve o zamandan beri durum kızıştı.

Bloomberg’e göre; Ukrayna’da yaklaşık 5000 işçisi bulunan Nestlé, bölgedeki üç fabrikayı geçici olarak kapattı.

Ukrayna’da 3.000 çalışanı bulunan AB InBev’in desteklediği bölgesel bir ortak girişim olan AB InBev Efes, satış ve üretimi durdurdu. Yaklaşık 1.300 işçisi olan Carlsberg, iki bira fabrikasını kapattı.

Reuters’e göre; Ukrayna ve çevresinde önemli operasyonları olan Mondelēz ve Philip Morris International dahil olmak üzere diğer şirketler durumu yakından izlediklerini söyledi.

Publicis, WPP ve Havas gibi büyük küresel ajans gruplarının birçoğunun Ukrayna’da personeli var.

Publicis Groupe’un Ukrayna’da yaklaşık 350 çalışanı bulunuyor. CEO Arthur Sadoun, küresel bir kısa açıklamada çalışanlara şirketin yakından ilgilendiğini söyledi.

WPP’nin Ukrayna’da Wunderman Thompson, Ogilvy, VMLY&R, Group M ve Hill & Knowlton için çalışan 200 personeli bulunuyor.

WPP CEO’su Mark Read şunları söyledi: “Acil durum planları yapıyoruz, insanlara finansal destek ve isterlerse yer değiştirme olanağı, ek finansal kaynaklar geliştirmek de dahil olmak üzere çeşitli yardımlar sunuyoruz.”

Havas, Ukrayna’daki çalışanları ve bağlı kuruluşlarıyla da yakın çalıştığını söyledi. Havaş’tan bir sözcü, “Önümüzdeki günlerde onlarla yakın temas halinde kalacağız, ihtiyaç duydukları her türlü desteği sunacağız ve gerekirse daha fazla düzenleme yapacağız.

Durumun hızla değişen doğası göz önüne alındığında, durumu yakından izleyeceğiz, meslektaşlarımızın ve arkadaşlarımızın güvende kalmasını sağlamak için gerekirse harekete geçmeye hazır olacağız.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.