Uçtan uca çözümler sunuyoruz

Pandemiyle birlikte artan yeni pazar arayışı, işletmelerin e-ticarete yönelmesine neden oldu. Böylece pazara giren oyuncuların sayısı artarken, sipariş adetlerinde de ciddi bir ivme yakalandı. Tabii özellikle e-ticarete yeni başlayan firmaların kafasında pek çok soru işareti oluyor, güvenilir bir kaynaktan bilgi edinme ihtiyacı duyuyorlar. Biz Paraşüt olarak, 2020 yılı itibarıyla e-ticaret dünyasına giriş yapmak isteyen firmalar için özel paketler oluşturduk. Geçen yıl ise bu hizmetlerimizi bir adım daha ileriye taşıyarak, operasyonel ve finansal yönetim hizmetlerini “Paraşüt E-Ticaret” adıyla tek bir pakette birleştirdik. Bu pakette yer alan Paraşüt-Shopside entegrasyonu sayesinde, kullanıcılarımız iki hizmeti tek bir paket ile %21’e varan fiyat avantajıyla kullanabiliyor. Paraşüt E-Ticaret kapsamında işletmelerin iş hacmi ve ihtiyaçlarına yönelik çeşitli paketlerimiz bulunuyor. Yakın zamanda duyurduğumuz Girişimci Paketi ile e-ticarete yeni adım atmış, tek bir pazar yeri ve e-ticaret sitesinde satış yapanlara yönelik hizmetlerimize yer verirken, Lite ve Pro paketlerinde detaylı ürün yönetimi ve stok takibine ihtiyaç duyan KOBİ’lere kolaylık sağlıyor, satıştan faturalandırmaya uçtan uca çözümler sunuyoruz. Bu hizmetlerimizin yanında ihracat yapan firmaların Paraşüt kullanımını kolaylaştırmak üzere e-ihracat faturasını devreye aldık. Ayrıca işletmelerin farklı lokasyonlardaki ürünlerinin stok miktarını tek ekrandan takip etmelerine ve güncellemelerine olanak tanıyan Depo Takibi hizmetini de her geçen dönem yeni varyantlar ekleyerek geliştiriyoruz. Son olarak sıfırdan başlayarak e-ticarette fark yaratmak isteyen ve e-ticarette büyümeyi hedefleyenler için sosyal medya platformlarımız üzerinden düzenlemeye başladığımız webinar serimizle e-ticarette başarılı olmanın tüyolarını uzman kişilerin bilgi ve deneyimleriyle paylaşıyoruz.

Türkiye’nin ilk SaaS girişimlerinden biri olarak, KOBİ’lere fatura takibi, gelir gider takibi, raporlama, stok takibi, kredi kartı ile online tahsilat, e-fatura, e-arşiv, e-ihracat gibi temel ön muhasebe hizmetleri sunarken, aynı zamanda onların dijital dönüşüm süreçlerine de katkı sağlıyoruz. Bu kapsamda akıllı banka entegrasyonları, Anahtar Teslim e-Fatura ve e-SMM, cepten fiş okuma (CFO) ve mobil barkod okuyucu, e-ticaret ve CRM entegrasyonları, teklif yönetimi gibi hizmetlerimiz bulunuyor. 

Elektronik belge (e-belge) çözümlerimizle işletmelerin dijital dönüşüm süreçlerini hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilmelerini sağlıyoruz. Bilindiği üzere Gelir İdaresi Başkanlığı’nın 535 Numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nde yaptığı değişikliklerle birlikte e-belge kullanımı neredeyse tüm sektörler için zorunlu hale gelmeye başladı. Özellikle 1 Temmuz 2022 itibarıyla pek çok sektör bu kapsama alınacağından, işletmelerin bu tarihten önce geçişlerini tamamlamaları büyük önem taşıyor. Üstelik son düzenleme, e-ticaret yapanları da yakından ilgilendiriyor. Çünkü 2020 ve 2021 hesap dönemleri için 1 milyon TL, 2022 veya müteakip hesap dönemleri için 500.000 TL ve üzeri brüt satış hasılatı olan e-ticaret faaliyetinde bulunan mükelleflerin, 1 Temmuz 2022 tarihine kadar e-faturaya geçiş yapmaları gerekiyor.

KOBİ’ler, serbest meslek erbapları ve e-ticaret yapanlar hiç kuşkusuz e-belgeye geçiş süreçlerini bütçelerini zorlamadan, karmaşık süreçlerle uğraşmadan kolayca tamamlamak istiyor. Biz de buradan yola çıkarak, tebliğ özelinde “Paraşüt E-Belge Kampanyası” hazırladık. Kampanyamız hem zorunlu olarak e-faturaya geçecek olan KOBİ’leri hem de Elektronik Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM) kesecek olan serbest meslek erbaplarını kapsıyor. Buna göre her iki kapsama giren kullanıcılar, bir yıllık Paraşüt aboneliği satın aldıkları takdirde 3 ay ek abonelik, 600 e-kontör ve dakikalar içinde geçiş işlemlerini tamamlayan Anahtar Teslim e-Belge hizmeti kazanıyor. Kesilen ve alınan her bir e-fatura veya e-SMM bir e-kontöre karşılık geldiğinden, kullanıcılarımız ilk 600 fatura veya makbuzunu ek masraf yapmadan gönderebiliyor. Kampanya kapsamında hediye ettiğimiz Anahtar Teslim e-Belge hizmetiyle de e-belgeye geçiş sürecini dakikalar içinde, yerlerinden bile kalkmadan uzman süreç danışmanlarımızla yürütüp tamamlıyoruz. Böylece KOBİ’ler ve serbest meslek erbapları hiçbir zahmete girmeden ve karışık başvuru süreçleri ile uğraşmadan e-belge kullanıcısı oluyor. Kampanyamız, e-belgeye geçişteki son tarih olan 1 Temmuz 2022’ye kadar devam edecek. 

Sean X Yu

Paraşüt Kurucu Ortağı ve CEO’su

 

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 124. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.