Twitter’ın reklam gelirleri düşüşe geçti

Sosyal medya platformu Twitter, 2016 yılının son üç ayı için kazanç raporuna göre,  kazancını geçen yılın dördüncü çeyreğinde 641 milyon dolardan aşağı çekerek, 638 milyon dolarlık reklam geliri üretti.

Şirketin dördüncü çeyrekteki total büyümesi ise %1 olarak belirlendi ve 717 milyon dolar olarak açıklandı. Analistlerin yıla ilişkin beklentisi 740 milyon dolarla Twitter'ın %4'lük bir büyüme yakalamasıydı.

Twitter'ın reklam gelirlerinin büyük bir çoğunluğu Amerika'dan geliyor. Son çeyrekte Amerika'dan gelen reklam gelirleri %7 düşerken dünya çapındaki reklamlar %11 büyüdü. Mobil reklamcılık ise toplam reklam gelirlerinde %89'a ulaştı.

2016'nın tamamına bakıldığındaysa şirketin 457 milyon dolarlık bir kaybı bulunuyor. Şirketin kurucu ortağı ve CEO'su Jack Dorsey ise 2017'den umutlu. Dorsey, bu yıl reklam gelirlerinin artacağını düşündüğünü belirtti.

Aylık aktif kullanıcı sayısı 319 milyon kişiye ulaşan şirket geçen yılın son çeyreğine oranla kullanıcı sayısını %4 artırdı. Yıl bazında bakıldığındaysa kullanıcı sayısında %11'lik bir büyüme var. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.