artwork

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’den tavsiyeler

10 sene önce

0

“Göz temasından kaçınmayın”. Bu tavsiye ve daha birçok ipucu Twitter’ın kurucusu ve başkanı Jack Dorsey’den girişimcilere. Yakın zaman önce Startup School’da Y Combinator’ın bir etkinliğinde konuşan Dorsey, girişimcilere yardımı olacağını düşündüğü iyi ve kötü alışkanlıkları listeledi.

Dorsey’nin “Yapmanız gerekenler” listesi o kadar da sıra dışı değil: Şimdiye odaklanın, herkese “merhaba” deyin, yedi saat uyuyun, her gün biraz egzersiz yapın ve limon suyu ve kırmızı şarap için. Bunlar aslında anne babamızdan sıkça duyduğumuz tavsiyelere, onların öğütlediği olumlu tutum ve davranışlara benziyor.

Peki ya Dorsey’nin “Yapmamanız gerekenler” listesinde neler var? Geç kalmayın, karşılayamayacağınız beklentiler oluşturmayın, hafta içleri sert likör ve bira içmeyin… Biranın insanları daha kreatif kıldığı teorisine inanmadığı belli.

Ayrıca “şeker tüketmeyin” tavsiyesi de şekere açılan savaşa destek gibi. Belki de Dorsey sadece şekerin aşırı tüketiminden bahsediyordur.

Daha sonra verdiği tavsiyelerden biri de “Göz temasından kaçınmayın.” Dorsey acaba cümleyi neden “Göz teması kurun” şeklinde söylemedi; mevcut ifadeyle Dorsey’nin eskiden insanlarla göz teması kurmaktan kaçındığı düşüncesine kapılınabilir. Hepimizin bildiği gibi göz teması tamamen kendine güven ve karşındaki kişide uyandırdığın güven duygusuyla ilgili.

Kaynak: Fast Company

Görsel: Wired

 

 

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...