Twitter’dan Trump’un tweetine “etiket”

Sosyal medya platformu Twitter, ABD Başkanı Donald Trump’ın, ırkçılıkla ilgili “yalan haberler” konusunda paylaştığı videoyu şirketin iyi niyetli davranış politikasını ihlal ettiğini belirterek tweete “taciz içerikli medya” etiketi ekledi.

Trump, ülkede son günlerde gündemde olan ırkçılık konusunda basının yaklaşımını eleştirmek için bir video paylaştı. Paylaşımın yaklaşık 2 saat ardındanı Twitter’ın paylaşıma, “taciz içerikli medya” etiketi eklediği görüldü.

Trump, geçtiğimiz yıl çekilen ve internette o dönem gündem olan New York’ta beyaz ve siyah iki çocuğun yol ortasında koşarak birbirine sarıldığı anlara ait videoyu kullandı. Videonun sonunda ise “Sorun Amerika’nın değil. Sorun yalancı basının.” mesajı veriliyordu.

Videonun ilk kısmında beyaz çocuğun siyahi çocuğun peşinden koştuğu anların “Trump’a oy veren ırkçı, siyahiyi kovalıyor” alt yazısıyla paylaşıldığı, daha sonra ise “gerçekte olan” başlığıyla görüntünün orijinaline yer verildiği görülüyor.

Twitter yaptığı açıklamada: “Bu Tweet’i, taciz edici davranışlara karşı politikamızı, özellikle de bir gruba zarar verme tehdidinin varlığını ihlal ettiği için bir kamu yararı olarak etiketledik.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.