Twitter’da fotoğraflara filtre uygulanabilecek

Twitter’ı akıllı telefonlarıyla kullananlar, Facebook’ta olduğu gibi tweet’ledikleri her fotoğrafa sekiz farklı renk filtresi uygulayabilecekler. Twitter’ın mobil uygulamalarının güncelleştirilmesiyle Twitter kullanıcıları otomatik bir şekilde paylaşacakları görüntüleri düzeltebiliyorlar ve şekillendirebiliyorlar.

Twitter’ın üst düzey tasarımcılarından Coleen Baik konuyla ilgili olarak “Her gün milyonlarca insan Twitter’a sevdikleri şeylerle bağlantı kurmak için geliyor ve dünyada neler oluyor öğreniyorlar. Kendimizi ifade edebilmede önemli bir yere sahip olan fotoğraflarda artık bu işin bir parçası oldu. Instagram’ın Twitter mesajlarında fotoğrafların daha iyi gözükmesi için geliştirdiği özelliklerden sonra Twitter’a kullanıcıları için görüntü süzgeçleri geldi. Birçok kişi bunun sosyal medyada rakip olan Facebook ve Twitter arasındaki gerilimi yükselttiği yorumunda bulundu”şeklinde konuştu.

Instagram’ın üst düzey yöneticilerinden Kevin Systrom ise bunu inkâr ederek bu konuda ana kurumu Facebook’tan hiç baskı görmediğini ve bunun Instagram’ın yeni web sitesinin sürümüne yardımcı olmak için düzenlendiğini söyledi.

Geçtiğimiz aylarda Twitter, platformunda paylaşılan dataları daha fazla kontrol edebilmek için bir takım düzenlemeler yapmaya başlamıştı. Bu senenin başlarında ise görüntü sunucuları olan Twitpic ve yFrog gibi aplikasyonlarını geri çekmişti. Twitter geçen sene de kullanıcılarının datalarını kontrol edebilmek için en büyük aplikasyonu Tweetdeck’i uygulamaya geçirmişti.

Kaynak: brandrepublic

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.