Twitter yeni bir şirket satın aldı

Twitter, dünyanın en büyük mobil reklam server’larından MoPub’ı 350 milyon dolara satın aldı. MoPub, mobile uygulama yayıncılarının reklam envanterlerini yönetmelerini ve çoklu reklam kaynaklarını optimize etmelerini sağlıyor.

Yapılan satın alma anlaşması mikroblog sitesinin şimdiye kadar yaptığı en büyük anlaşma olma özelliğini taşıyor ve gelecek yıl geniş biçimde yapılacak halka arz öncesinde şirketin markalar için reklam sunma şekillerini artırmasını sağlıyor. Twitter platformundaki güncel reklamlar arasında promoted tweet’ler ve Temmuz’da ABD’de lanse ettiği ‘retargeting’ hizmetleri bulunuyor.

Twitter’ın gelirden sorumlu başkan yardımcısı Kevin Weil konuyla ilgili “Dünyadaki en büyük iki reklam trendi hızlı tüketicilerin mobil kullanıma yönelmesi ve endüstrinin programlamayla ilgili satın almalar yapmasıdır” dedi ve ekledi: “Twitter tüm bunların kesiştiği yerde bulunuyor. Biz, MoPub teknolojisini ve ekibini Twitter’a getirerek yakın gelecekte bu trendleri tüketicilerin, reklamverenlerin ve ajansların yararına kullanabileceğimizi düşünüyoruz.”

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.