Twitter spam botlara karşı mücadele etmek için değişiklikler yaptı

Twitter spam botlara karşı mücadele etmek için platformda bazı değişiklikler yaptı.

Bir blog yazısı aracılığıyla konuşan Twitter Trust & Safety Yöneticisi Yoel Roth, birden fazla hesaptaki koordine edilen yayınları sınırlandırmak için hem Twitter hem de TweetDeck‘teki değişiklikleri onayladı.

Roth, “Bu değişiklikler, Twitter’da gerçekleşen önemli sohbetleri – seçimler gibi – hedef alan kötü niyetli etkinliklerin üstünde kalmak ve önüne geçebilmek için önemli bir adımdır” dedi.

Spam’ler ile mücadele devam ediyor

Değişiklikler, kullanıcıların hesaplarda aynı veya önemli ölçüde benzer içeriği artık yayınlayamayacakları, kullanıcıların da “beğeni” ve “retweet” butonunu kullanamayacakları veya diğer kullanıcıları birden fazla hesaptan takip edemeyeceği anlamına geliyor.

Roth’un mesajı, Twitter’ın otomasyon ve spam konusundaki duruşunu doğruluyor ve Twitter’ın “spam gönderilmesi veya yayılması amacıyla otomasyonu kullanma girişimlerini yasaklamış” olduğunu açıklıyor.

Bu ayın başlarında Twitter; reklam teknolojileri, video, geliştirilmiş kullanıcı özellikleri ve artırma için daha iyi satış gerçekleştirme konularında yatırımlar yapan liderleri ile ilk defa karlı bir çeyrek açıkladı.

Twitter, Eylül 2017’de de sahte hesaplar için çeşitli önemler almıştı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.