Twitter, Hollanda merkezli “Revue” platformunu satın aldı

Twitter, yaptığı açıklamada kullanıcılarının kendi haber bültenlerini hazırlayıp yayımlamalarına yönelik hizmet sağlayan Hollanda merkezli Revue’yü satın aldığını duyurdu.

Twitter ve Revue arasında yapılan satın alma anlaşması ile ilgili finansal detaylar ise paylaşılmadı. 2015 yılında Martijn de Kuijper ve Mohamed El Maslouhi tarafından kurulan Revue, yazarlara para kazandıran, kullanıcılarının kendi haber bültenlerini hazırlayıp yayımlamalarına yönelik hizmet veren bir servis. Servis , e-posta bültenlerinin paylaşılmasına ve içerik üreticilerin gelir elde etmesine odaklanıyor.

Twitter’dan yapılan açıklamada, “Revue, insanların ilgi alanlarından haberdar olmalarına yardımcı olma çalışmalarımızı hızlandıracak” denildi.

Açıklamada, kullanıcıların Revue üzerinden, web sitesinde, Twitter’da ya da başka bir yerde oluşturduklarıyla, her türden yazarın hedef kitlesinden para kazanmanın yolunun sunulacağı da belirtildi.

Twitter açıklamasında, ücretli haber bültenleri aracılığıyla ‘kalıcı bir teşvik modeli’ oluşturulduğu da eklendi ve izleyiciye dayalı para kazanma desteğinin genişletileceği sözü verildi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.