artwork

Twitter gerçek bir tweet’i Noel reklamına dönüştürüyor

1 sene önce

0

Twitter absürt bir fikri kendi festival reklamına dönüştürerek, kullanıcılarının platformda Noel reklamlarını tartışmayı sevdiği gerçeğini benimsiyor.

Kasım 2020’de @DanannMcAleer, yedi yaşında mükemmel Noel reklamını yazdığını söyleyerek tweet attı. Çocukken yazdığı hikayeyi resimlerle birlikte yayınladı ve John Lewis’i etiketleyerek onu 2021 kampanyası için kullanmaya davet etti. John Lewis cevap verdi ama teklifi kabul etmedi. Ama artık Twitter var.

Platform, Danann McAleer’in hikayesini animasyon reklam ile hayata geçirdi. Bu, James ve Jack adlı iki kar tanesinin maceraları; denizdeki bir ahtapottan, öldükleri yer olan bir kar püskürtme fabrikasına atladıkları gerçeküstü bir hikayesi. Twitter’daki absürt Noel diyaloglarının mükemmel bir örneği olarak hizmet ediyor.

— Twitter Marketing UK (@TwitterMktgUK) December 6, 2021

David Madrid’in kampanyası Passion Pictures Paris tarafından üretildi ve Roxane Campoy tarafından yönetildi.

Filmin yanı sıra Twitter, reklamın “güzel bir şekilde yapıldığını” düşündüğünü söyleyen McAleer ile röportaj yaptı. Noel hikayesinin, annesinin yıllardır sevgiyle sakladığı eski bir alıştırma kitabından çıkarıldığını açıklıyor.

Lansmanı kutlamak için Twitter, filmin hayranlarına özel yumuşak oyuncaklar da dahil olmak üzere bazı fiziksel hatıralar verecek.

Twitter EMEA İşletme Pazarlama Direktörü Carlos Cantu: “Twitter ve TV arasında her zaman inanılmaz bir sinerji olmuştur ve Noel reklamları bunun harika bir örneğidir. David’den ortaklarımız bize Danann’ın güzel tweetini gösterdiğinde hepimiz ne yapmamız gerektiğini biliyorduk. Noel’in büyüsüne Twitter’da bu şekilde katkıda bulunmak harikaydı.” dedi.

Senin için
Tümünü göster
Spotify’ın ücretli kullanıcı sayısı 200 milyonu aştı

Popüler çevrimiçi müzik servisi Spotify’ın paylaşılan dördüncü çeyrek sonuçlarına göre...

Tinder 500 dolarlık abonelik sistemini test ediyor

Online flört uygulaması Tinder’ın, ayda 500 dolar olacak bir abonelik...

Shutterstock’a yapay zeka destekli görsel oluşturma aracı geldi

Shutterstock kullanıcıları artık yapay zekâ desteğiyle yaratıcı görseller oluşturabilecek...