artwork

Twitter direkt mesajlarda 140 karakter sınırını kaldırdı

7 sene önce

0

Twitter, direkt mesajlarda 140 karakter sınırını kaldırdığını dün gece bloğunda yayınladığı bir yazı ile duyurdu.

Twitter’ın bloğunda yayınladığı yazıya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Direkt mesajlarda 140 karakterlik sınırı kaldırıyoruz

Bugün direkt mesajlar’ınızı kontrol ettiyseniz 140 karakterlik sınırda bir değişiklik farketmiş olmanız muhtemel. Artık direkt mesajlarda dilediğinizce sohbet edebilecek ve sınır olmadan tek mesajda sohbet etmeye devam edebileceksiniz.

Twitter genelde herkese açık olan bir deneyim, ama direkt mesajlar ile birlikte Twitter’da dönen capsler, haberler ve etkinlikler konusunda özel sohbetler yapabiliyorsunuz. Twitter’da gönderilen yüz milyonlarca Tweet’in her biri, dünyada neler olduğuna dair sohbetler başlatmanıza olanak sağlıyor. Bu yüzden geçtiğimiz birkaç ayda direkt mesajlar’a bazı değişiklikler yaptık. Bugün yaptığımız değişiklik ise Twitter’ın kişiye özel kısmını daha eğlenceli hale getirmek için atılmış büyük bir adım.

Bunun Twitter’ın herkese açık olan kısmı için ne ifade ettiğini merak ediyor olabilirsiniz. Tabiri caizse, hiçbir şey ifade etmiyor. Tweet’ler bugün olduğu gibi 140 karakter limitli olmaya devam edecek. Fotoğraflar, videolar, linkler, Vine’lar gifler, emojiler sayesinde Tweetler yorumlama açısından son derece zengin.

Bugün bu değişikliği Android ve iOS aplikasyonlarında, twitter.com ‘da, TweetDeck‘te Twitter for Mac ‘te uygulamaya başlıyoruz. Önümüzdeki birkaç haftada da dünya çapında yaymaya devam edeceğiz. Daha uzun hale gelen Direkt Mesajlar’I kullanmak için sabırsızlanıyorsanız, değişikliği anında anlamanız için aplikasyonlarımızın son versiyonlarını kullandığınızdan emin olun. SMS ile olan direkt mesaj gönderim ve alımı hala 140 karakter limitine sahip olacak.

Blogda yayınlanan orijinal yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

 

Senin için
Tümünü göster
Sony’ye yeni CEO

Sony Grup Başkanı Yoşida Keniçiro’nun görevinden ayrılacağı açıklandı...

İz İletişim’in yeni küresel markası bp Türkiye

Sektörünün güçlü markası bp Türkiye, yeni dönem iletişim çalışmalarını İz...