Twitter da reklam ödülleri verecek

Facebook’tan sonra Twitter da platformu kullanan reklamverenlere ödüller verecek. 10 yıldır hayatımızda olan Twitter, The Twitter Awards‘ı “#GoLive” hashtag’iyle duyuruyor.

Sosyal medya platformunun bu yeni kararını 11 Nisan’da, Twitter Satış Stratejisi Başkan Yardımcısı Joel Lunenfeld, blog iletisi aracılığıyla duyurdu. Lunenfeld, “Geçtiğimiz 10 yıl boyunca inanılmaz kampanyalar gördük ve platformumuz üzerinden pazarlama dünyasına ilham vermeye devam edenlere teşekkür etmek istiyoruz” diye yazdı.

Değerlendirme için tüm başvurularda 1 Ocak – 28 Ağustos 2016 tarihleri arasında Tweeti atılmış bir kampanya olması ve kampanyada Twitter’ın nasıl kullanıldığının açık şekilde belirtilmesi gerekiyor. Kazananlar teknoloji, sosyal medya ve iş uzmanlarından oluşan bir jüri tarafından belirlenecek ve 28 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında açıklanacak.

Lunenfeld’in açıklamasına göre, “Twitter’ın önemli marka ayrıştırıcılarına göre” yedi ödül kategorisi oluşturuldu. Her birinin kendine özgü hashtag’i ve gereklilikleri bulunuyor.

#Live: Twitter’ın canlı bağlantısını en iyi örneklendiren ve gerçekleştiren kampanyaları kapsıyor.

#Culture: En iyi global farkındalık, etkileşim ve kültürel etkiyi yaratan kampanyaları kapsıyor.

#Impact: İnce düşünülmüş strateji, iş odaklı sonuçlar ve güçlü kampanya yatırım getirileri içeren kampanyaları kapsıyor.

#Creativity: Etkileşim yaratan kampanyalar, çetin reklam formatları ve yeni kullanımlar aracılığıyla Twitter’a özel yaratıcılıkları kapsıyor.

#Response: Müşteri hizmetlerini ve katılımı aşan, Twitter aracılığıyla müşteri bağlantılarına değer katan işleri kapsıyor.

#Promote: Reklam araçları tasarlama ve oluşturmada yenilik katan, Twitter’ın kayıtlı Reklam API ortakları, ajanslar ve geliştiriciler…

#Growth: Varlıklarını Twitter Ads aracılığıyla büyüten ve somut iş sonuçları elde eden küçük işletmeler…

Bütün kazananlar özel ödüllerin sahibi olacaklar ve hepsinin Twitter’ın dijital alanlarından ve kurum içi merkezlerinden tanıtımları yapılacak.  #Promote kategorisinin kazananları ise 250.000 dolar nakit ödül kazanacaklar.

#Promote için başvurular başladı bile ancak diğer kategoriler için henüz bir bilgi paylaşılmadı. Tüm ayrıntılar için Twitterawards.com sitesi ziyaret edilebilir.

Twitter reklamverenlere ödül vermeye başlayan ilk sosyal medya platform değil. 2012’de Facebook kendi reklam ödüllerini vermeye başlamıştı ve son dönemde bu girişimini Amerika dışına da taşıdı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.