Türkiye’nin temizlik haritası çıkarıldı

Temizlik ihtiyaçlarının karşılanması için online sipariş sistemiyle çalışan Temizlikyolda.com yedi ildeki 35 bin siparişi inceleyerek temizlik karnesini açıkladı.

Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Aydın, Antalya, Eskişehir ve Bursa olmak üzere yedi şehirde hizmet sunan Temizlikyolda.com 20 bin kullanıcının 35 bin siparişini inceledi. İstanbul’da ev temizliği talebi en çok Kadıköy’den, kuru temizleme talebi en çok Ataşehir’den gelirken Maltepe ise en çok halı yıkama talebinin alındığı ilçe oldu. Online temizlik hizmetini en çok üniversite öğrencileri talep ederken, çalışan kadınlar ikinci sırada yer aldı.  Temizlik için en çok tercih edilen gün Cumartesi olurken, ay sonlarında temizlik talebi artıyor.

Temizlikyolda.com Genel Müdür’ü Hakan Kibar, kuru temizlemeden, ev ve ofis temizliğine, halı yıkamadan çamaşırhane hizmetine kadar birçok temizlik hizmetine online ulaşma imkanı sunduklarını belirtti. Bugüne kadar site üzerinden aldıkları 35 bin üzeri siparişten yola çıkarak Türkiye’nin temizlik karnesini çıkardıklarını söyledi. Kibar, 20 bin kullanıcı ve 3 milyon 500 bin TL’lik sipariş hacmine ulaşarak hızlı bir büyüme sergilediklerini ancak Türkiye’de ve Kıbrıs’ta sadece kuru temizleme sektörünün yıllık 500 milyon Euro, ev temizliği ve halı yıkama, pazarları gibi diğer temizlik kategorilerinde dahil olduğunda toplamda Türkiye genelinde yıllık 7 milyar Dolar üzerinde bir pazar olduğu düşünüldüğünde henüz yolun başında olduklarını dile getirdi. Hakan Kibar, İstanbul, Aydın, Ankara, İzmir, Antalya,, Eskişehir, Bursa ve Kıbrıs’ta hizmet verdiklerini, 2015 sonuna kadar 15 ilde hizmet vermeyi  hedeflediklerini söyledi.

Siteden talep edilen en popüler beş hizmeti ev temizliği, koltuk yıkama, kuru temizleme, halı yıkama ve çamaşır temizlik hizmetleri olarak açıklayan Hakan Kibar, şu ana kadar 1,2 milyon metrakarelik ev ve ofis temizliği yaptıklarını, 50 binden fazla kuru temizleme  ve 33 bin metrekare halı temizliği gerçekleştirdiklerini belirtti.

Sistemlerine kayıtlı 500 üzeri iş ortaklarına şimdiye kadar 35 bin üzerinde sipariş gönderdiklerini söyleyen Hakan Kibar, en çok ev temizliği talebinin Kadıköy’den, en çok kuru temizlebe talebinin Ataşehir ve en çok halı yıkama talebini ise Maltepe’den aldıklarını ekledi. Özellikle yüzde 25 oranı ile üniversite öğrecileri ve yüzde 20 oranı ile çalışan kadınların Temizlikyolda.com’a yoğun ilgi gösterdiklerini söyleyen Kibar, verdikleri hizmetlerin yoğun iş temposu olanlar için ideal olduğunun altını çizdi.

2015 senesi başında BIC Angel Investments’dan 500 bin TL’lik yatırım aldıklarını söyleyen Kibar, sadece maddi yatırım almadıklarını bunun yanında  özelikle online pazarlama, satış stratejisi, iletişim danışmanlığı ve insan kaynakları gibi alanlarda destek aldıklarını da sözlerine ekledi.

Temizlikyolda.com, internet ve teknoloji sektörünün Webrazzi Ödülleri’nde 2014 yılı “Yılın Yeni Web Girişimi” kategorisinde birincilik ödülüne layık görülmüş ve 2015 başında da BIC Angel Investments’dan  yatırım almıştı. Yatırımcılar arasında Yusuf Azoz, Joachim Behrendt, Ömer Erkmen ve Sina Afra bulunuyordu.

 

 

 
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.