Türkiye Tasarım Haftası ünlü isimleri konuk ediyor

19-23 Ekim 2016 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi ve Sergi Sarayı’nda, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve TİM işbirliğinde gerçekleşecek Türkiye Tasarım Haftası / Design Week Turkey endüstriyel tasarım, moda ve görsel iletişim tasarımında dünyanın önde gelen isimlerine ev sahipliği yapacak. Etkinlik boyunca uluslararası ve Türk sergiler, globalde yükselen Türkler, tasarımla fark yaratan ürünler, bu yıl beşincisi düzenlenen Design Turkey Ödülleri ve sergisi, ihracatçı birliklerinin yarışmalarının finalist sergileri, tasarım ofisleri, tasarım okulları ve tasarıma dair daha pek çok öğe ziyaretçilerle buluşacak.

Hussein Chalayan

Konferans konuşmacıları arasında Türk tasarım dünyasından da pek çok önemli yerli ve yabancı isim bulunuyor. Bu isimler arasında dünyaca ünlü moda tasarımcıları Hussein Chalayan, Atıl Kutoğlu, Dice Kayek’in yaratıcıları Ayşe ve Ece Ege, Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı, moda tasarımcısı Mehtap Elaidi, moda tasarımcısı Zeynep Tosun, moda tasarımcısı Aslı Filinta, ezra + tuba markasının yaratıcılarından Ezra Çetin, Endüstri Ürünleri Tasarımcıları Meslek Kuruluşu Başkanı Sertaç Ersayın, Arman Tasarım Kurucusu Murat Armağan, Orhan Irmak Tasarım Kurucusu Orhan Irmak, endüstri ürünleri tasarımcısı Gökhan Akış, Howl Design Studio Tasarım Yöneticisi Bilgi Karan, Haliç Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanı, yazar, tasarımcı Önder Küçükerman, moda tasarımcısı Gül Ağış gibi isimler var.

İnovasyon ve markalaşma alanında Türkiye’nin en büyük ödül organizasyonlarından biri olan ve 2008 yılından beri ülkemizde iyi tasarımı ödüllendiren, bu yıl beşincisi gerçekleşecek olan Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nin ödül töreni ve sergisi de Türkiye Tasarım Haftası kapsamında yapılacak.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi ve programı burada bulabilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.