Türkiye İş Bankası yönetim kurulu başkanını belirledi

Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu, 29 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen olağan genel kurul toplantısını takiben 1 Nisan’da yeni başkanını duyurdu.

Ersin Özince’nin yerine seçilen Füsun Tümsavaş, Türkiye İş Bankası’nın ilk kadın yönetim kurulu başkanı unvanını aldı. Yönetim kurulu başkan vekilliğine ise Ertuğrul Bozgedik getirildi.

Füsun Tümsavaş; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisat ve Maliye Bölümü mezun oldu. Kariyerine Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Ankara Şubesi’nde başlayan Tümsavaş, Türkiye İş Bankası Ailesine 1981 yılında I. Krediler Müdürlüğü’nde memur olarak katıldı. Aynı müdürlükte çeşitli görevler üstlendikten sonra 2004 yılında Ticari Krediler Müdürlüğü’ne müdür olarak atanan Tümsavaş, 2008 yılında bankanın yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

30 Mayıs 2011’den bu yana Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapan Füsun Tümsavaş, yeni görevinin yanı sıra, Türkiye İş Bankası A.Ş. Mensupları Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini de sürdürecek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.