Türkiye Alzheimer Derneği “onlar unutmadı. Siz de unutmayın” diyor

Türkiye Alzheimer Derneği kadınlar gününde çok özel bir çalışma yayınladı. “Onlar unutmadı. Siz de unutmayın, kadın cinayetleri hepimizin problemi” diyor. Projede Alzheimer derneğine adın Cinayetlerini Durduracağız Platformu destek verdi.

Reklam filminde Alzheimer rahatsızlığı olan kadınlar; Özgecan Aslan’ı, Melek Karaaslan’ı ve Münevver Karabulut’u anıyor. “Özgecan Aslan’ı unutmadım. Ben Münevver’i hiç unutmam! Allah nur içinde yatırsın.” diyor. Kadın cinayetleri haberlerini gördüğümüz anda  ” İnsanlık mı bu?” sorusunu duyuyoruz.

Özgecan Aslan 2015 yılında bıçaklanarak öldürülmüştü. Olay tüm Türkiye’de tepki uyandırmıştı.

Münevver Karabulut sevgilisi tarafından başı gövdesinden ayrılarak öldürülmüş Etiler’de çöp konteynırına saklanmış halde  bulunmuştu.

Melek Karaaslan 2012 yılında ailesinden şiddet görmüş, tuvalete kapatılmış, aç susuz bırakılarak öldürülmüştü. Melek Karaaslan iki çocuk annesiydi.

Türkiye Alzheimer Derneği, hasta yakınları ve Alzheimer hastalığı konusunda uzman hekimler tarafından 1997 yılında kurulmuş bir sivil toplum örgütüdür ve Türkiye genelinde 13 şubesiyle hizmet vermektedir. İkisinin Istanbul’un iki yakasında yer aldığı şubeler, Ankara, İzmir, Mersin, Eskişehir, Denizli, Samsun, Kayseri, Bursa, Konya ve Antalya’da toplam 1500 üyeyle faaliyet göstermektedir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.