Turkcell’lioğulları geliyor!

Turkcell’in yeni ve geniş kapsamlı kampanyası, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın’ın ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısıyla duyuruldu. Toplantıya, Star TV’nin kısa zamanda fenomen haline gelen dizisi İşler Güçler’in başrol oyuncuları Murat Cemcir, Ahmet Kural, Sadi Celil Cengiz, Seksenler dizisi oyuncusu Ayşe Tolga ve Türk müziğinin efsane ismi Cahit Berkay da katıldı.

 

Turkcell’in “yüzyıllar önce insanlar Turkcell’in mobil iletişim hizmetlerinden faydalansaydı ne olurdu” konseptiyle hazırladığı kampanyanın ilk filmi bu akşam saat 21:00’de çok sayıda TV kanalında gösterilecek. Emre Sayın’ın, “TV’nin yanı sıra açıkhavaya ve basına da güçlü bir şekilde giriyoruz” dediği ve “Üç cihanda dört çeken beylik” sloganıyla dikkat çeken kampanyayı sosyal medya ve sinemada da sıkça göreceğiz.

Kampanyanın reklam ajansı Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi, yönetmeni Ömer Faruk Sorak. Reklam müzikleri ise Cahit Berkay ve Ömer Ahunbay’a ait. Filmin ve kamera arkası görüntülerinin de gösterildiği toplantıdan öne çıkan cümleler şöyle:

Ömer Faruk Sorak: Eskiden cep telefonu olsaydı ne olurdu sorusu üzerinden kurgulanmış bir kampanya bu. Çok sayıda filmimiz olacak.

Ahmet Kural: Yiğit Bey karakterini canlandırıyorum. Turkcell’lioğulları rahat, mutluluk içinde yaşayan bir beylik… Çekimler eğlenceliydi. Murat’ın atından biraz korktuk ama Murat maharetliymiş at binme konusunda, gayet iyi idare etti. Benim salladığım kılıç Sadi’nin kafasına değdi ama Allah’tan kafasında miğfer vardı. Miğferin gerçekten işe yaradığını da görmüş olduk.

Murat Cemcir: Lokman Hekim karakterini canlandırıyorum. Çılgın bir mucidim, Merlin’e rakip oldum diyebilirim.

Sadi Celil Cengiz: 3 kişiden en tecrübesiz olan benim, Ferhat karakterini canlandırıyorum. Yiğit Bey’in arkadaşıyım.

Ayşe Tolga: Ayşe Hatun karakterini canlandırıyorum.  Beyliği bey yönetir, beyi de ben yönetiyorum aslında.

Cahit Berkay: Halk ozanıyım. Beyliğin beylerinin marifetlerini türkü haline getiriyorum.

470 kişilik ekip

Bugüne kadar çekilmiş Turkcell reklamları arasında en yüksek prodüksiyon bütçesine sahip olduğunu belirten Emre Sayın, Turkcell’lioğulları için çekilen ilk iki reklam filmi için 36 bin metrekarelik alanda 11 ayrı set kurulduğunu ve 350 kişilik yardımcı oyuncu kadrosunun yanı sıra 120 kişilik set ekibinin de görev yaptığını anlattı. İlk iki filmin 3 günde tamamlandığını da ekleyelim.

Toplantıdan ve setten fotoğraflar:

Reklamveren: Turkcell

Reklamveren Temsilcileri: Alpay Alptekin, Ayşegül Şenalp, Melis Keşan, Selina Yannier, Oya Dedehayır

Reklam Ajansı: Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi

Yaratıcı Grup: Gökhan Atasoy, Latif Çetinkaya, Volkan Yanık, Aysu Erenuluğ, Özgür Onur, Oya Karabal Rapayazdic

Marka İlişkileri: Özlem Ünlüçay, Aşkın Baş, Özlem Özdemir, Itır Erkan

Prodüksiyon: Okan Cezayirli, Asu Şipşak

Yapım Şirketi: Böcek Yapım

Yapımcı: Oğuz Peri

Yönetmen: Ömer Faruk Sorak

Görüntü Yönetmeni: Veli Kuzlu

Post Prodüksiyon: ABT

Müzik: Cahit Berkay – Jingle House

Medya Ajansı: Mindshare

Medya Planlamacı: Seda Yurteri

Mecra: Televizyon

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.