Turkcell’in Galatasaray reklam filmi yayında

Galatasaray’ın kurucusu Ali Sami Yen’in gerçek hikayesinden esinlenerek hayata geçirilen Turkcell‘in Galatasaray reklam filmi yayınlandı.

Turkcell, Türk sporunun asırlık çınarı Galatasaray Spor Kulübü ile dijital iş birliğini, sarı-kırmızılıların başarılarla dolu tarihini bir kez daha bizlere hatırlatan yeni bir reklam filmiyle duyuruyor. Galatasaray’ın forma renklerinin ortaya çıkış öyküsünün anlatıldığı film, Galatasaray’ın kurucusu Ali Sami Yen’in gerçek hikayesinden esinlenerek hayata geçirildi.

Ali Sami Yen’in gerçek hikayesi

Lise sıralarından filizlenerek Avrupa Fatihi olan Galatasaray’ın bugünkü renklerinin ortaya çıkışını anlatan reklam filmi, 1908 yılında Mekteb-i Sultani’de açılıyor. Ali Sami Bey, takımdaki arkadaşlarına elindeki yabancı gazeteden İngiliz takımının şık formalarını gösteriyor ve kendilerinin de yeni bir formaya ihtiyaçları olduğunu söylüyor. Lise öğrencilerinden takımdaki futbolcuların annelerine kadar birçok kişi yan yana geliyor ve onların desteğiyle sarı-kırmızı renkler ortaya çıkıyor.

Galatasaray Spor Kulübü ile yapılan dijital işbirliği kapsamında hazırlanan reklam filminin sonunda, sarı kırmızı renklere gönül verenlerin takımlarına o günkü ruhla destek olmaları için üç özel paketin satışa sunulduğu belirtiliyor. ‘Sarı’, ‘Kırmızı’ ve ‘Şampiyon’ isimli özel dijital paketlerle taraftarlar bir yandan takımlarına destek olurken diğer yandan ayrıcalıklı olarak Turkcell’in dijital servislerinden faydalanabilecek. Paketler, Turkcell satış kanallarından ve SMS ile satın alınabilecek.

Künye
Reklamveren Turkcell
Reklamveren Marka Ekibi Ahmet Yaman, Dilara İnan Özbay, Korhan Alkan
Reklamveren Prodüktor Asu Tokalakoğlu
Reklam Ajansı Rafineri
CCO Emre Kaplan
Kreatif Direktör Ali Şener
Yaratıcı Grup Başkanları Koray Doyran, Gökhan Özdemir
Yaratıcı Ekip Yıldırım Çakmakçıoğlu, Eray Cankır, Taygun Taşçı
Marka Ekibi Ekin Kutevu, Sırma Er, Edvina Gülzari
Stratejik Planlama Kayansel Kaya, Zühre Erdoğan, Ege Ayakduran
Prodüksiyon Ekibi Şafak Serter, Açelya Ülkümen, Kevser Özcan
Prodüksiyon Ptot Film
Yönetmen Ozan Yalabık
Galatasaray Tarihi Danışmanı İzzeddin Çalışlar
Post Prodüksiyon Istanbul Post Production Department
Müzik Rahman Altın
Medya Ekibi Aslıhan Ahızkal, Dilek Kafalı, Meriç Döleneken
Medya Ajansı BPN

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.