Türk Telekom Tivibu yeni özelliklerini tanıttı

Türk Telekom’un yeni nesil TV platformu Tivibu yeni yayın dönemine, baştan ayağa yenilenen teknolojik altyapısı, yayın özellikleri ve içeriği ile giriş yaptı.

Türk Telekom TV Genel Müdür Yardımcısı Çağrı Dönmez gerçekleştirilen yeniliklerle ilgili olarak, “Yeni sezona teknoloji altyapımızı yenileyerek giriyoruz. Türk Telekom olarak televizyon yayıncılığını ana faaliyet alanlarımızdan biri olarak belirledik ve televizyonda kontrolü tamamen izleyiciye verdik. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de izleyiciler kaliteli içeriği tercih ediyor, bunun için ücretli aboneliğe yöneliyor.

Pay TV abone sayısının 2016 1. çeyreğinde 5.6 milyonu aştığı ülkemizde Türk Telekom olarak televizyon yayıncılığını değiştiriyor, içeriğimizdeki ve teknolojimizdeki atılımlarla sektörümüze yön veriyoruz. Bugün burada spordan sinemaya, belgeselden çocuk kanallarına ailenin tüm bireylerine hitap eden zengin içeriklerle dolu keyifli bir sezona başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Tivibu’nun ayrıcalıklı dünyasını; IPTV, uydu, Smart TV, akıllı telefon ve tablet platformu Tivibu GO üzerinden geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Tivibu’da gerçekleşen yenilikler

– “Gerçek 4 ekran deneyimi” sayesinde tüm platformlarda televizyon izleme imkanı yaşatan Tivibu, kullanıcılarına TV, bilgisayar, tablet ve akıllı telefon üzerinden diledikleri içerikleri istedikleri zaman ve istedikleri ekranda izleme imkanı veriyor. Üstelik kullanıcılar bir platformda izlemeye başladıkları içerikleri, farklı bir cihazda kaldıkları yerden izlemeye devam edebiliyor.

– Türk Telekom Tivibu yeni dönemde ayrıca IPTV kullanıcılarını Türkiye’de ilk defa “7 güne kadar yayını durdurma ve geri sarma” özelliği ile tanıştırıyor. Bu sayede izleyiciler hiçbir programı kaçırmadan; istedikleri zaman, istedikleri platform ve cihazlardan izleyebilecek.

– Kullanıcılar, İzle-Öde özelliği ile abonelikleri olmayan paketler üzerinde de sinema, belgesel ya da maç programı satın alabilecek.

– Türk Telekom Tivibu, yeni yayın döneminde kullanıcılarını üstün kalitede veri akışını sağlayan ve kesintisiz yayın izlenmesini sağlayan “adaptive streaming” yayın teknolojisi ile buluşturuyor.

– Türk Telekom Tivibu, yeni dönemde uygulamaya alacağı “ikili ekran” özelliği ile kanal seçme ikilemine son verecek. Bir kanal ana ekranda görüntülenirken, ekranın bir köşesindeki alanda da farklı bir kanal izlenebilecek.

– Türk Telekom Tivibu, farklı izleyici profilleri oluşturma, içerik kontrol ve şifreleme özellikleri ile ailelere, çocuklarına gönül rahatlığıyla TV izletme olanağı sağlayacak.

– Türkiye’yi IPTV ile tanıştıran, televizyonun kontrolünü izleyiciye veren Tivibu, yeni yayın döneminde “Durdur İzle”, “Geri Al İzle”, “Tekrar İzle” “Seç İzle” özelliklerini daha da geliştiriyor, kullanımını kolaylaştırıyor.

Türk Telekom Tivibu ayrıca, Ronaldo’dan Messi’ye, Pogba’dan İbrahimoviç’e dünya futbolunun yıldızlarını futbolseverlerle Tivibu Spor ekranlarında buluşturuyor. Üç sezon boyunca yayın hakları sahibi olduğu, prestijli spor organizasyonu UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi‘ni yayınlayacak. Geçen dönemde UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 100’ü canlı olmak üzere toplam 143 maç, UEFA Avrupa Ligi’nde ise 78’i canlı olmak üzere 99 maç yayınlayan Tivibu, yeni yayın döneminde 250’nin üzerinde karşılaşmayı futbolseverler ile buluşturarak, sporseverlerin maç keyfini ikiye katlayacak.

Son bir yılda her ay ortalama 7.500 adet içerik sunan Tivibu, sadece sinema kanallarında 2.500’den fazla filmi izleyicilerle buluşturuyor, 13 kanalı ile belgesel yapımlarını ekrana taşıyor. Şu ana kadar 1.500’den fazla filmi, sinemalardan sonra TV ekranlarında ilk kez yayınlayan Türk Telekom Tivibu, yeni film kanalı yatırımlarıyla film içeriklerini daha da zenginleştirmeyi, Türk sinemasına verdiği desteği artırarak sürdürmeyi hedefliyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.