Türk Telekom, ‘Telefon Kütüphanesi’ni cebe taşıdı

Türk Telekom’un Herkes için Erişilebilir İletişim prensibi doğrultusunda hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi Telefon Kütüphanesi, yeni uygulama ve içeriklerini 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde duyurdu.

Bugüne kadar 220 bin kez aranarak yaklaşık 4,5 milyon dakika dinlenen Telefon Kütüphanesi, daha fazla görme engelli kitapsevere lokasyon bağımsız ulaşma hedefiyle mobil uygulamasını sundu. Sesli içerik hizmeti iOS ve Android cihazlardan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Bu uygulamaya ek olarak gönüllü okuyucuların kullanımı için “Kitaplara Ses” adındaki okuma uygulamasını da Dünya Engelliler gününde devreye aldı. Türk Telekom ayrıca görme engelliler için geliştirdiği sesli betimlemeli resim sergisi “Tablolar Konuşuyor” ile dünyaca ünlü ressamların eserlerini Telefon Kütüphanesi’ne ekledi.

Telefon Kütüphanesi’ne 0800 219 91 91 numaralı hat üzerinden ücretsiz ulaşılabiliyor. Bu servisten yararlanabilmek için, görme engelli kullanıcıların engelli belgeleri ile birlikte GETEM’den şifre almaları gerekiyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.