artwork

Türk reklamcılar Cannes Lions’ta ne konuştu?

7 sene önce

0

Campaign Türkiye olarak, en başından beri Türkiye’deki marka ve ajanslarla her zaman bir arada olmaya özen gösterdik, bunu istedik. Hem Türkiye’deki hem de Türkiye dışındaki etkinliklerde sürekli iletişim ve etkileşim halinde bulunuyoruz. Bu yılı da pas geçmedik ve Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’ne katılan isimlerden görüşlerini istedik. Bizleri kırmadılar ve ortaya “Cannes’da reklamcı gözüyle günün özeti” tadında bir bölüm çıktı.

İşte Türkiye’den reklamcıların Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde öne çıkardıkları, beğendikleri ve beğenmedikleri.

– Roda Sezer: Will Smith enerjisiyle iyi girdi salona :) Technology killed cheating

– Muharrem Ayın: Before you have a good brand you have to have a good product-Will Smith

– Haymi Behar: Shift your focus from product to people- Will Smith. Will Smith harika konuşuyor. Kişisel hikayelerle evrensel mesajlar…

– Neslihan Olcay: “Shift from product to people”. Kızıyla ilgili hikayeye bayıldım. Aferin kıza :) (Editörün notu: Burada Will Smith, kızı Jaden’ın Whip Your Hair isimli şarkısıyla patladığı dönemde turnedeyken sıkılıp, eve dönmek istemesiyle ilgiliydi. Jayden, babasına kızıp saçlarını kazıtıyor ve Will Smith de durumu anlayıp eve dönmeye karar veriyor)

– Zeynep Tandoğan Will Smith çok iyi, çok ilham verici. Anna Wintour ile kıyaslanmaz.

– Tunç Berkman: Wendy Clark’ın sunumunun ruhu ve enerjisi yok.

 – Serhat Gürcü: Wendy’den Cola’yı çıkartınca bir şey gittiği kesin de şu sunumundan Wendy’i çıkarsak biz de giderdik yarısında.

Serhat Gürcü: Shortlist’teki işlerden. Millenials için Snapchat’in iyi kullanımına bir örnek. Mobile patlayacak hacı demek gibi oldu ama Snapchat patlayacak hacı :)

– Emel Ulukan Göker: 72AndSunny var, benim için kaçmaz.

Yaşar Akbaş: Benim için günün sunumu: David&Burger King (No popstar, No Bullshit that we already know. Roda Sezer: One sentence brief. (Oğuzhan Akay’dan bu yoruma thumbs up emojisi geldi) Roda Sezer- 10 rules for clients. (Orçun Onural, bu fotoyu beğendiğini iki thumbs up emojisiyle gösterdi)… Roda Sezer, Türkiye’deki reklamcılarla en çok etkileşime geçen isim oldu sanırız…

– Alemşah Öztürk Usher, Will Smith’ten sonra boş geldi çok.

– Muharrem Ayın: Google’ın VR oturumu çok başarılı (3 adet emoji geldi)

– Erdal Kale: Gösteri sanal da olsa şarj problemi gerçek! (Oturum sırasında HTC Vive ile Tilt Brush yapan sanatçının ana ekranında, “%10 şarjınız kaldı” uyarısı belirince salonda ufak çaplı bir gülüşme olmuştu)

– Editörün notu: Bu arada Türkiye’den Cannes’a gelen katılımcıların bir kısmı Türkiye’nin bugün oynanacak Euro 2016 maçını izlemek için mekan arayışında olduğunu öğrendik. Öneriler varsa, Cannes civarında mekan önerilerini yorumda alabiliriz.