Türk Hava Yolları yeni reklamıyla 85 yılını anlatıyor

Türkiye’nin en büyük kurumlarından biri olan Türk Hava Yolları yeni reklamıyla 85 yılını anlatıyor. Bugün dünyanın 121 ülkesindeki 303 noktada Türk Bayrağını gururla dalgalandıran milli havayolu, 85 yılda gerçekleştirdiği ilkleri Publicis İstanbul imzalı reklamıyla izleyicilere aktarıyor.

Türk Hava Yolları reklamı 85 yılın ilklerini anlatıyor.

İzleyiciyi, Türk Hava Yolları’nın bugüne kadarki en önemli anlarına tanıklık ettiren film, bayrak taşıyıcının 1947’deki ilk yurt dışı uçuşu ile başlıyor. Bugün, milyonları dünyanın dört bir yanına uçuran Türk Hava Yolları’nın, o günlerde yalnızca 12 koltuk kapasitesiyle yola çıktığı görülüyor.

Türk Hava Yolları yeni reklamıyla 85 yılın hikayesini anlatıyor

Kıbrıs Barış Harekatı

Reklam filmi, “Kıbrıs Barış Harekâtı” sırasında Türk Hava Yolları’nın aldığı önemli görevle devam ediyor. Milli markanın, söz konusu vatan olunca tüm imkanlarını hiç düşünmeden seferber edip, filosundaki 4 adet DC-9 uçağının koltuklarını sökerek Türk Ordusuna destek sağladığı görülüyor.

215 Japon vatandaşı THY ile eve dönüyor.

Türk-Japon dostluğu adına atılan en önemli adımlardan biri olan, 215 Japon vatandaşının özel icra edilen bir seferle kurtarılması da filmdeki bir diğer kesiti oluşturuyor. Ankara’daki Japon Büyükelçiliği’nin de desteğiyle, o gün yaşanan olaylar gerçek haber görüntüleriyle ekrana yansıyor.

Erkan bebek bir THY uçağında doğdu.

Filmin devamında havacılık tarihinde çok sık yaşanmayan ve yine gerçeğe dayanan bir olay canlandırılıyor; ‘Türk Hava Yolları Uçağında Doğum’. Üstelik bir sürprizle… 1990 yılında Frankfurt-İzmir uçuşunda dünyaya gelen ve ismini kaptan pilottan alan ‘Erkan Geldi’, kendi doğumunun gerçekleştiği sahnede bir kabin görevlisini oynuyor.

Türk futbol tarihinin en gurur verici anlarından biri.

Türk futbol tarihinin en gurur verici anlarından biri olan 2002 Dünya Kupası Üçüncülüğü de unutulmuyor. Milli Takımımızın, Türk Hava Yolları’yla Kore’den yurda dönerken F-16’lar tarafından karşılandığı an tekrar hatırlanıyor.

100 kişilik teknik ekip, 400 kişilik oyuncu kadrosu

Filmin son bölümünde ise Türk Hava Yolları, Türkiye’nin her zaman dost eli uzattığı bir ülkeye, Somali’ye uçuyor. İhtiyaç sahibi bu topraklara uçan uluslararası tek havayolu olarak bir ülkeye nasıl umut ve sevgi taşındığının altı çiziliyor.

Depo Film’in prodüksiyonunu üstlendiği film, fotoğraf ekibi de dâhil yaklaşık 100 kişilik teknik ekip ve 400 kişilik oyuncu kadrosu ile çeşitli mekanlarda 4 günde tamamlandı. Dönemlere özel yüzlerce kostüm üretildi. Olaylar nasıl gerçekleştiyse birebir yansıtmak ve ekrana taşımak için kalabalık bir sanat ekibi haftalarca çalıştı. Filmin müziği Los Angeles’ta özel olarak hazırlandı. Serdar Dönmez’in yönetmenliğini yaptığı filmin, kreatif ajansı ise Publicis İstanbul oldu. Türk Hava Yolları’nın 85. Yılı için özel hazırlanan film, farklı disiplinlerdeki şirketlerin hızlı ve uyumlu çalışması ile bugün yayına hazır hâle getirildi.

Künye

Reklamveren: Türk Hava Yolları
Reklam Ajansı: Publicis İstanbul
ECD: Can Faga
Yaratıcı Ekip: Cihangir Gümüş, Erdem Köksal, Asil Yıldız, Özlem Özel
Müşteri İlişkileri Ekibi: Letisya Taşçı Bilgiç, Çiğdem Uyar, Bengü Bilgiler, Burcu Kömürcü
CSO: Selda Sedes
Stratejik Planlama Ekibi: Zeynep Bortaçina, Cem Solak
Prodüksiyon Ekibi: Arzu Köksal, Erdem Ayaz, Derya Sezgin
Atölye: Yahya Mayda, Erdem Özkan, Merve Bozkurt
Redaksiyon: Çağrı Sığırcı
Prodüksiyon Şirketi: DEPO Film
Yönetmen: Serdar Dönmez
Görüntü Yönetmeni: Michel Dierickx
Post Prodüksiyon: İmaj Online ekibi

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.