Kültür ve Turizm Bakanlığı global konkur açtı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, ülkemizin kültürel mirası ve turistik cazibesini tanıtmak için 50 milyon dolarlık global reklam konkuru açtı. Bakanlık, konkur sonrasında global reklam kampanyası yayınlamaya hazırlanıyor.

Bakanlığın Londra’daki ofisinde yönetici olan Dr. Ayşegül Gürgezoğlu Marketing Week’e verdiği demeçte, bakanlığın kreatif, medya planlama ve satınalma, dijital gibi global pazarlama ve iletişim çalışmalarını bir ajans etrafında birleştirmeyi istediğini dile getirdi ve şunları ekledi: “Biz Türkiye’nin kültürel mirasını ve turistik cazibesini ön plana çıkaran güçlü bir reklam kampanyasına sahip olmak istiyoruz.” Gürgezoğlu’na göre bakanlık, “küresel çatı” konseptinde olacak ve kreatif, dijital fikirlerini tüm mecralarda hayata geçirecek bir ajans arayışı içerisinde.

Marketing Week yetkilisinin açılan konkurun Taksim Gezi Parkı protestolarıyla mı ilgili olduğu sorusuna ise Gürgezoğlu şu yanıtı verdi: “Açılan konkur, Türkiye’nin kültürel ve turistik yönleriyle ilgili. Biz bu konuyla ilgili her yıl konkur açıyoruz ama bu yılki konkur global oldu. Ayrıca Türkiye, dünyanın en popüler turizm noktalarından biri olmaya devam ediyor. Bu yılın ilk 7 ayında (Ocak-Temmuz) geçen yıla oranla yabancı ziyaretçi sayısı yüzde 10,68 artarak 19 milyonu aştı.”

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.