Trafikte sürüş güvenliğine dikkat kampanyası

Son üç yılın Türkiye Ralli Şampiyonası Kadın Pilotlar Birincisi Simin Bıçakcıoğlu Trafik Haftası’nda sürüş güvenliği konusuna Kosifler Oto ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) desteği ile dikkat çekti.

Trafik kazalarına neden olan sürücü hatalarına dikkat çekmek ve insan hayatının birkaç saniyeden daha değerli olduğunu hatırlatmak isteyen Kosifler Oto ve TOFD, usta rallici Simin Bıçakcıoğlu ve bir çok ünlü isimle bir video projesi gerçekleştirdi.

Trafik hakkında 7’den 70’e herkesin bilinçlendirilmesi adına projede yer alan Simin Bıçakcıoğlu: “Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 2013 yılında ülkemizde 1.207.354 kayıtlı trafik kazası gerçekleşmiş. Kazalarda 10 yılda 47 bin kişi yaşamını yitirirken sadece geçen yıl 274 bin kişi yaralanmış. Kazaların çoğunun gerçekleşmesinin nedeni ise sürücü hataları olarak kayıtlara geçmiş. Kosifler Oto ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) desteği ile hazırlanan bu videoda yer alarak sürüş güvenliği konusuna dikkat çekmek istedim. Araç kullanırken sosyal medya hesaplarında gezinen, fotoğraflarını kaç kişi beğenmiş kontrol eden ve yorum yazan insanlar sadece kendi hayatlarını değil herkesin hayatını tehlikeye atıyor.” dedi.

Trafik Haftası kapsamında farkındalık yaratmak için hazırlanan projede Kosifler Oto ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne destek olan Simin Bıçakcıoğlu dışında; sanatçı Betül Demir, sunucu Simge Fıstıkoğlu, Eda Kosif, Hilal Kosif, Melda Kosif, Metin Şen, Aslı Şen, Ralli Pilotu Yağız Avcı’da yer alıyor.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.