artwork

Toyota hidrojenle çalışan otomobilini tanıttı

2 ay önce

0

Toyota, hidrojen yakıtlı otomobili Corolla Cross H2 isimli konsept aracını tanıttı. Yeni Corolla Cross, diğer otomobillerden farklı olarak hidrojenden güç alacak ve şirketin sürdürülebilirlik hedeflerine katkı sunacak.

İlk kez 2014 Paris Otomobil Fuarı’nda Toyota C-HR konsepti olarak gösterilen C-HR, iki yıl sonra üretime geçmiş ve C-SUV segmentine daha önce hiç olmadığı kadar heyecan getirmişti. Toyota, ilk defa 2022 Kenshiki Forum’da gösterilen C-HR prologue ile C-HR’ın iddialı olan tasarımını daha da ileriye taşıdı.

C-HR’ın DNA’sına sadık kalınarak geliştirilen C-HR prologue, daha sofistike bir tasarıma sahip oldu. Modelin eğlenceli ve farklı yanını yansıtmaya devam eden C-HR prologue, daha büyük jantları, daha kısa ön-arka çıkıntıları ile her açıdan daha güçlü ve sportif görünüyor. Bununla birlikte konsept araç, içerideki yaşam alanı artırılmasıyla daha fazla pratiklik sunuyor.

Toyota C-HR prologue, aynı zamanda Toyota’nın karbon nötr hedefi için de önemli bir adım atarak C-SUV segmentine daha geniş elektrifikasyon seçenekleri getiriyor. Tam hibrit versiyona ek olarak Avrupa’da montajlanan bataryaya sahip plug-in hibrit seçeneğini de sağlıyor. Böylece Toyota’nın elektrikli, tam hibrit, şarj edilebilir hibrit ve yakıt hücreli elektrikli olmak üzere çok teknolojili ürün gamını güçlendiriyor.

Şirket, tamamen elektrikli otomobillere yönelmeyi mantıksız olarak nitelendiriyor; buna neden olarak da dünya çapındaki müşterilerin farklı ihtiyaçlara sahip olmasını gösteriyor. Yani Toyota; hybrid, şarj edilebilir hybrid, elektrikli ve hidrojen yakıtlı araçların hepsini içerecek bir gelecek oluşturmayı planlıyor.

Senin için
Tümünü göster
Borusan’dan “Geleceğe İlham Buluşmaları”

Borusan, “Geleceğe İlham Buluşmaları” ile sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratıyor...

Almanya’dan Amazon Ormanları’na 200 milyon euroluk destek

Almanya, Brezilya’nın Amazon yağmur ormanlarındaki yağmaya karşı ormanı korumak ve...

McDonald’s’tan pipetsiz bardaklar

McDonald’s, sürdürülebilirliği desteklemek için ABD’deki bazı restoranlarında pipetsiz bardaklarını test...