artwork

Tommy John, rahatsız edici iç çamaşırı derdine son veriyor

5 sene önce

0

Premium iç çamaşırı markası Tommy John, rahatsız edici iç çamaşırı derdine son veriyor ve bunu yeni bir reklam filmiyle duyuruyor.

Yıllardır, Victoria’s Secret, kadın iç giyim pazar payının yaklaşık yüzde 50’sine sahip olan egemen bir marka oldu, ancak geçtiğimiz sene satışlarının her geçen ay %10’dan %14’e varan bir düşüş yaşadığını bildirmişti.

Şimdi artık, Tommy John ve ThirdLove gibi markaların ayak uydurduğu yeni bir iç çamaşır modası var: rahatlık. Markalar burada yeni pazarlama taktikleri ve ürün yenilikleri sayesinde dikkat çekmeye ve tüketicileri kazanmaya başlıyor.

Bu, Victoria’s Secret’ın pazardan kaybolacağı anlamına gelmiyor. Analistler, kadınların iç çamaşırını satın aldıkları sürece, Victoria’s Secret’in varlığı azalsa bile pazarda bir yeri olduğunu öne sürüyor.

MeUndies gibi bazı iç çamaşırı markaları, müşterilerine rahatlık sağlamak amacıyla onlara her ay yeni bir çift iç çamaşırı gönderdiler.

Tommy John gibi diğer markalar da rahatlığı düşünenlerden, ancak yaptıkları işlerde ürün inovasyonunu ön planda tutuyorlar. 10 yıl önce erkekler için piyasaya çıkan Tommy John, müşterilerin diğer markalarda gördüğü konfor ve tasarım kusurlarını gidermek için yola çıktı. Yıllarca kadınlar erkek ürünlerini satın aldılar veya sürekli olarak bir kadın koleksiyonu talep ettiler. Bunun üzerine de Tommy John nihayet Nisan ayı başlarında kadınlara özel ürünler hazırladı. “Rahat, fonksiyonel ve seksi iç çamaşırı pazarında bir boşluk vardı” diyen Tommy John‘un pazarlama sorumlusu Josh Dean, kadınların işlevsellik için çekicilik veya rahatlıktan ödün vermemesi gerektiğini belirtti. Dean, kadın koleksiyonundaki ürünlerin ilk piyasaya çıktığı günlerde şirketin ilk yılında çıkan erkek ürünlerinden daha fazla sattığını söyledi.

ThirdLove, 2013 yılında benzer bir amaçla piyasaya sürüldü – piyasada, her boyutta iyi yapılmış ve rahat sütyen eksikliği vardı. Online perakendeci, kadınlar için yarım cup boyutları sunan ilk ve tek marka oldu.

Tommy John’un ilk pazarlama kampanyasının yönetmen koltuğuna oturan aktris Elizabeth Banks, kadınların her gün karşılaştığı iç çamaşır problemleri hakkında bir dizi açık yürekli ve esprili noktaya değiniyor. “Little Adjustments” adındaki kampanyanın  60 saniyelik reklam filmi, bir hafta içinde YouTube’ta 1 milyondan fazla görüntüleme aldı.

Künye
Reklamveren Tommy John
Yönetmen Elizabeth Banks

Senin için
Tümünü göster
Galler Prensesi, çocuk gelişimine dikkat çekiyor 

Hayatının ilk günlerinden başlayarak bir çocuğun zihinsel gelişiminde rol oynamak...

Sony PS5 stoklara geri döndü

Tedarik problemini çözen Sony, PS5 için hazırladığı küresel #LiveFromPS5 kampanyasıyla...

Snapchat ne için kullanılır?

“Wait’ll You See This” kampanyası, platform hakkındaki bilgi eksikliğini gidermeyi...