Site icon Campaign Türkiye

Tommy Hilfiger reklamı görme engelli yönetmen imzası taşıyor

Kapsayıcı tasarım ile engellilerin hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan Tommy Hilfiger, yeni koleksiyonunu piyasaya çıkardı. Tasarımla ilgili detayları duygusal bir tonda veren Tommy Hilfiger reklamı görme engelli yönetmen James Rath imzası taşıyor.

Engellilerin daha kolay giyinmesine yardımcı olmak için Adaptive koleksiyonunu hazırlayan Tommy Hilfiger, Possible ve James Rath ile iş birliği yaptığı reklam filminde kullanıcıların duygularını ortaya koyuyor. “İnsanların engellilerle ilgili anlamasını istediğim ilk konu, bizim her şeyden önce insan olduğumuz” cümlesiyle başlayan reklam filmi, engellilerin de herkes kadar bağımsız olmak istediğini ortaya koyuyor.

Adaptive koleksiyonu engellilerin ihtiyaçları gözetilerek tasarlanmış olsa da daha kolay giyinmek isteyen her kadın, erkek ve çocuğun da kullanımına uygun. Yürüyen merdivenlerin ve dönen kapıların da en başta engellilerin ihtiyaçlarına yönelik tasarlandığını ve şu anda herkes tarafından kullanıldığını düşünürsek, yakın gelecekte Adaptive koleksiyonunu herkesin üstünde görebiliriz.

Possible CCO’su Danielle Trivisonno-Hawley, “Bu çalışmayla sadece reklam yapmadığımızı biliyorduk, her adımımızda moda kampanyalarına yaklaşımı değiştiriyorduk” yorumunu yapıyor. Tommy’nin kimliğinde yer alan demokrasi ve inovasyon kavramlarının merkezine kapsayıcılığı oturttuklarını belirten Hawley, pazarlama süreçlerinin her adımında da bu kapsayıcılığı öne çıkardıklarını belirtiyor.

Kapsayıcı tasarımla ilgili daha detaylı bilgi veren makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

Exit mobile version