Tolga Büyükdoğanay artık Ogilvy & Mather İstanbul’da

Reklam dünyasının genç yeteneklerinden Tolga Büyükdoğanay, 10 yıldır Avrupa’da  inşa ettiği profesyonel kariyerine Ogilvy & Mather İstanbul’da Executive Creative Director olarak devam edecek.

Ülke Başkanı Aytül Özkan, Tolga Büyükdoğanay’ın Ogilvy & Mather Frankfurt ofisinden İstanbul’a gelişiyle ajans olarak daha da güçlenecekleri yepyeni bir döneme girdikleri söyledi.

Tolga Büyükdoğanay’ın Ogilvy & Mather İstanbul bünyesine katılmasıyla ilgili Aytül Özkan şunları söyledi:

“Endüstrimizin gelişmesine paralel olarak gerekli tüm yatırımları yapan ve 21. yüzyıl reklamcılığındaki transformasyonun dünyanın birçok ülkesinde öncülüğünü yapan Ogilvy’nin hiç değişmeyen en büyük ve en değerli varlığı yetenekleridir. Bu köklü kültürün çağımız marka iletişiminin talep ettiği bilgi, birikim ve iş modelleriyle birleşmesi sonucunda, son 2 yıl üstüste hem etkinlik hem de yaratıcılık alanlarında en çok ödüllendirilen network ajansı olmanın gururunu yaşıyoruz.”

Tolga Büyükdoğanay, grafik tasarım eğitimini tamamladıktan sonra Publicis ve McCann Erickson ajanslarında Art Direktör olarak çalıştı. Redcell’den aldığı teklifle Viyana’ya gitti, kısa bir süre İstanbul’a dönerek Ajans Ultra’da görev yaptı. Sonrasında tekrar Viyana’da, DraftFCB’de çalışmaya başladı. Ajans, bir yıl sonra Avusturya yaratıcı ajanslar sıralamasında bir numaraya yükseldi.

Bu süreçte Tolga Büyükdoğanay’ın bir kampanyası The Gunn Report’ta; birçok kampanyası Shots, Campaign, Adage, Creativity Magazine ve Lürzer’s Archive dergilerinde yayımlandı. 100′ün üzerinde ulusal ve uluslararası ödülü bulunan Tolga Büyükdoğanay şimdiye kadar CCA Avusturya, ADC Almanya, Golden Drum, Adstars Asia, ZMG Almanya, Das Plakat Almanya, Adrenaline Litvanya ve Kristal Elma jürilerinde görev yaptı. Büyükdoğanay, 2010 yılından bu yana  Viyana Üniversitesi’nde, yüksek lisans öğrencilerine “Public Communication” eğitimi veriyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.