Site icon Campaign Türkiye

Tofaş’tan İtalya’ya transfer

Tofaş çatısı altında temsil edilen Fiat’ın Pazarlama Müdürü Özgür Süslü, İtalya’ya transfer oldu. Egea Projesi’nin ilk safhasından bu yana görevini sürdüren ve Egea Sedan’ın başarılı lansmanında görev alan Süslü, FCA EMEA Bölgesi Egea/Tipo Model Ailesi Ürün Pazarlama Direktörü olarak atandı. Süslü yeni görevine Mart ayı sonu itibarıyla başladı.

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 1998’de mezun olan Özgür Süslü,  çalışma hayatına İtalya’da Fiat Grubu Yönetici Yetiştirme programıyla adım attı. Dört yılın ardından Türkiye’ye dönen Süslü, 2002 – 2006 yılları arasında Tofaş’ta Ürün Geliştirme ve Ürün Müdürü pozisyonlarında görev yaparak Linea, Doblo ve Fiorino gibi ürünlerin geliştirilmesinde ve pazara sunulmasında rol aldı. Daha sonra pazarlama alanında kariyerine devam eden Özgür Süslü, 2006 – 2010 yılları arasında Fiat Hafif Ticari Araçlar Pazarlama Müdürlüğü görevini üstlendi.

2010-2016 yılları arası Tofaş çatısı altında Fiat markasının pazarlama müdürlüğünü yürüten Süslü, FCA’de ise Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki tüm Egea/Tipo pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olacak.

 

 

Exit mobile version