Tinder’ın yeni dizisi coronavirüs yüzünden iptal oldu

Tinder, bu ekim ayında Amerika’da yayınlamaya başladığı ‘Swipe Night’ dizisini bu hafta yurtdışı pazarına açacaktı. Fakat uluslararası yayını iptal eden şirket bunun sebebini COVID-19 virüsünin tüm dünyadaki etkisi olarak açıkladı. 

Swipe Night (ABD’de Ekim ayında çıkış yapan), dünyanın sonuna doğru giden bir grup arkadaşı anlatıyor. Kullanıcılar gecenin nasıl geçeceğini ve daha sonra bu seçeneklere dayanarak kimlerle eşleştirileceğini belirleyen çeşitli kararlar alıyorlar. İzleyiciler, oyunun ana karakteri oluyorlar ve zor kararlar vermek zorunda kalıyorlar. Bu verilen kararlar kullanıcıların profiline ekleniyor ve bu şekilde diğer eşleştiği insanlar o kişinin kıyametle nasıl başa çıkacağını görebiliyorlar. 6 bölümlük ilk sezon Amerika’da haftalık olarak yayınlandı.

Şimdi şirket, Swipe Night’ı uluslararası olarak yaymanın, dünya çapında 4.000’den fazla insanı öldüren COVID-19 salgını ışığında duyarsız bir hamle olacağını düşünüyor.

Şirket, yaptığı açıklamada, “Bu hafta sonu dünyanın her yerinde Swipe Night serisini başlatmamaya karar verdik. Bu yeniliği ABD dışındaki üyelerimize sunmaktan heyecan duyuyoruz, ancak dizinin senaryosu gereği bir kıyamet teması vardı ve herkesin yaşadığı olaylara duyarlı olduğumuz için, bunu bu noktada başlatmanın zor olacağını düşündük.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.