Timberland, Türkiye’de doğrudan faaliyete başlıyor

Outdoor yaşam stili markası Timberland‘in Türkiye’deki doğrudan kontrolünü Ocak 2017 itibariyle VF International üstlenecek.

Marka, Türkiye’de son 20 yıldır distribütör ortağı Deriden Sanayi Ticaret Ltd Şti tarafından yönetilmekteydi. Bu süre boyunca markanın pazardaki gelişimine katkı sunan grup ile ortaklık, yeni dönemde, 6 Franchise mağaza ile devam edecek.

Vf Türkiye Genel Müdürü N. Göksel Öztürk‘ün yönetiminde, İstanbul’da bulunan satış/pazarlama ofisi ile The North Face, Vans, Lee ve Wrangler gibi uluslararası markalara ev sahipliği yapan VF, ürünlerini 300’ün üzerinde noktada satışa sunuyor. VF Türkiye bünyesine katılan Timberland ile grubun mali, operasyonel ve pazarlama gücünün artması hedeflenirken lifestyle ayakkabı/kıyafet kanallarında da yaygınlaşması hedefleniyor. Marka, İstanbul ofisinde açtığı showroom’unda Kış 2017 sipariş çalışmalarına devam ederken, aynı zamanda EMEA Bölge Satışından Sorumlu VP Mariano Alonso tarafından öngörülen plan çerçevesinde, 2020 yılına kadar 25’in üzerinde mono-markalı mağazayı hayata geçirmek üzere yeni satış yapısı üzerinde çalışıyor. Marka, perakende tarafında da Timberland’e özel oluşturulacak Omni-Channel stratejisi ile hızlı büyümeyi hedefliyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.