TikTok global medya ajansını seçti

Kısa formlu video uygulaması TikTok, inceleme sonrasında PHD‘yi uluslararası medya ajansı olarak atadı.

Omnicom ajansı, TikTok için tüm medya planlamalarını ve satın alımlarını Çin dışında, kendi pazarında gerçekleştirecek.

TikTok ayrıca, Avrupa arama motoru pazarlama stratejisini gözden geçirmek ve geliştirmek için İngiltere dijital pazarlama ajansı Climb Online’ı da görevlendirdi. Climb, TikTok’un Avrupa büyüme stratejisinin İngiltere’ye özel olarak odaklandığını söyledi.

TikTok, Total Media’yı İngiltere, Fransa ve Almanya’da medya ajansı olarak atadı; daha önce Blue449 ile Aralık ayında yayınlanan Birleşik Krallık kampanyası için proje bazında çalışmıştı.

Global kayıt ajansı olarak PHD, duruma göre diğer ajanslarla birlikte çalışacağı bazı pazarlar olacağını, ancak stratejiyi ve küresel olarak planlamayı denetlemeye devam edeceğini söyledi.

TikTok Batı için yeni olsa da eylül ayında ABD’de en çok indirilen uygulama oldu. Özellikle gençler arasında popüler olan uygulama – kullanıcıların %40’ı 16- 24 yaş arasında- dublaj yapma ve kısa yetenek videoları çekmek için kullanılıyor.

Şubat ayında bir milyar indirme eşiğine ulaşan uygulama Haziran 2018 itibarıyla dünya genelinde aylık 500 milyon aktif kullanıcıya sahip oldu.

TikTok büyümekte olan kitlesinden para kazanmak istiyor. Bir reklam satış birimi başlatan uygulama yakın gelecekte markalar ve medya ajansları için reklam biçimleri başlatmayı planlıyor.

PHD Genel Müdürü Philippa Brown, “TikTok ile platformun büyüme yolculuğundaki bu heyecan verici aşamada ortak olduğumuz için mutluyuz. Global görevlendirme, PHD’nin temel ağ yeteneklerini, teknoloji, veri ve dijital içerik gibi alanlarda uzmanlığını kullanacak.” dedi.

Kaynak: www.campaignlive.co.uk

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.