Tiger Woods ve Discovery GolfTV global içerik ortağı oldular

Tiger Woods ve Discovery GolfTV uzun dönemli global içerik ortaklığı yapacağını duyurdu. Discovery, Inc. ve PGA TOUR arasında imzalanan stratejik ortaklık anlaşmasının bir parçası olarak Discovery, 80 PGA TOUR şampiyonluğunun yanı sıra 14 turnuva şampiyonu olan Tiger Woods ile birlikte çalışacak.

Discovery ve TOUR tarafından ortak geliştirilen canlı yayın ve dijital yayın platformu GOLFTV, Ocak 2019’dan itibaren PGA TOUR ile güçleniyor. Programlar, içerik üretimi, hikaye anlatıcılığı gibi konularda Woods ile işbirliği yapacak olan GOLFTV, izleyicilere bu ikonik oyuncunun hayatına, zihnine ve performansına daha yakından bakma imkanı sunacak.

GolfTV ortaklığı sayesinde hayranları Woods’un bilinmeyen yönlerini öğrenecek, günlük egzersiz rutinlerine, antrenman programına ve yollarda geçen hayatına yakından bakma fırsatı yakalayacaklar.

Ne dediler?

Konu ile ilgili konuşan Woods, “Eurosport, Olimpiyatlar ve PGA TOUR’da GOLFTV lansmanı ile küresel bir spor platformu oluşturan Discovery ve David Zaslav’ı izliyordum. GOLFTV’nin vizyonunu ve küresel alanda golfün tek adresi olmak için gösterdiği çabayı ve azmi seviyorum. İletişim kurabilmek için kendi platformuma sahip olmak, takımımın ve Discovery ekibinin yoğun çalışmalarının başarısıdır” dedi.

Woods, “Golfe yeni başlayan ve de uzun yıllardır bu sporun bir parçası olan herkes için içerik üreteceğiz. Daha önce hiç bilinmeyenleri ve duyulmayan hikayeleri paylaşağım. Bu, golf ve benim adıma çok heyecan verici bir zaman, ayrıca tüm dünyada bu oyunu büyüten bir vizyonun parçası olmak da inanılmaz. Tüm bildiklerimi GOLFTV’de paylaşmak için sabırsızlanıyorum.” diye ekledi.

Bu içerik, Discovery’nin kendisinin ya da bir ortaklık aracılığı ile yayın yapacağı Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere, küresel olarak yalnızca GOLFTV’ye özel olacak.

Discovery Başkanı ve CEO’su David Zaslav, “Gerçek bir süperstar olan Tiger Woods’un Discovery ve GOLFTV ailesine katılıyor olmasından ötürü çok heyecanlıyım. Discovery’nin özünde en özgün ve güvenilir isimlerin sunduğu kaliteli hikaye anlatımı bulunmaktadır. Tiger, dünyanın dört bir yanında sevilen ve takip edilen dünya çapında bir sporcu ve kültürel bir figür. Tiger ile küresel ortaklığımız, küresel medya platformlarını genişletmek, uluslararası dağıtım ve teknoloji altyapımızdan yararlanmak, kitleleri toplamak ve uzun vadeli değer oluşturmak için sadece en iyi yetenekle işbirliği yapma stratejimizin mükemmel bir örneğidir.” dedi.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.