Tiffany & Co, ilanında ilk kez gay bir çifte yer verdi

178 yıllık bir geçmişe sahip olan ünlü mücevher markası Tiffany & Co reklam kampanyasında ilk defa gay bir çifte yer verdi.

Markanın yeni basılı kampanyası kapsamındaki yedi ilanın bir tanesinde İki erkek sevgili yer alıyor. Çiftin yanındaysa, “Will you?” sorusuyla iki adet evlilik yüzüğü görünüyor.

Tiffany & Co sözcüsünün CNN’e belirttiğine göre, ilandaki iki adam gerçek hayatta da sevgililer. Söcüsü aracılığıyla marka ilanla ilgili şu yorumu iletiyor: “Bugünlerde evliliğe giden yol lineer değil. Gerçek aşk, farklı biçimlerde aşk hikayeleriyle birden fazla kez başınıza gelebilir.”

Şirketin Facebook hesabından paylaştığı ilana gelen tepkiler çeşit çeşit olmakla birlikte, çoğunun pozitif olduğu söylenebilir:

Reklamlarda kullanılan resimler moda fotoğrafçısı Peter Lindbergh tarafından çekildi. Tiffany & Co’nun global reklam ajansı Ogilvy & Mather’ın bu çalışmaya dahil olup olmadığı henüz net değil.

Kampanyada yer alan diğer altı ilansa heteroseksüel çiftleri içeriyor. Bir çift çocuklarıyla birlikte evlilik törenlerinde gösteriliyor ve böylece evlilik olmadan çocuk sahibi olma konusundaki toleransa dikkat çekiliyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.