Tic Tac strateji yeniliyor

Y ve Z kuşağını hedeflemenin yeni yollarını arayan Tic Tac strateji yenileme aşamasında yaratıcı ajans olarak Laundry Service’i seçti.

“Asıl zorluk, tüketiciye daha uygun bir marka haline nasıl geliriz sorusu. Artık oturmuş bir markamız var ve bunu yeni bir noktaya taşımanın yollarını arıyoruz.” diyor Tic Tac Kuzey Amerika Pazarlama Başkan Yardımcısı Felipe Riera.

Tic Tac yaklaşık bir yıl önce Kuzey Amerika’da yeni bir sakız serisi çıkardı ve eylül ayı sonunda Kanada pazarına kadar genişledi. Marka, Laundry Service’in yerel bilgi ve uzmanlığından yararlanarak yeni bir girişim ile yeni tüketicileri çekmek istiyor.

“Y ve Z kuşağıyla duygusal ve uygun bağlantılar yaratmak için sürekli olarak yeni yollar ve yaklaşımlar arayışındayız. Laundry Service ile iş birliği yapmak ve Tic Tac Mints & Tic Tac Gum için 360 derece pazarlama stratejimizi daha ileri taşımaya can atıyoruz. Laundry Service, Tic Tac’ın global yaratıcı stratejilerini de büyütmemize yardımcı olup Kanadalı ve Amerikalı tüketiciler için bunları hayata geçirecek.” diye devam ediyor Riera.

Laundry Service’te pazarlama genel müdürü Mike Mikho: “Biz marka için tek bir ses ve vizyon yaratmaya odaklandık. Her şey insanların bağ kurmasına yardımcı olma misyonu üzerine kuruldu. İnsanlar hem dijital, hem de sosyal olarak bağlı, fakat gerçek bağlantılar kurmakla ilgili sık sık mücadele ediyorlar. Özellikle odaklandığımız şeylerden biri, küçük bir bağlantının yaratabileceği şeye olan güç ve inançtır.” diyor.

Kampanya hala planlanma aşamasında. Laundry Service’in Tic Tac için ilk işi önümüzdeki aylarda ortaya çıkacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.