TGC, 2011’in en iyilerini belirledi

Engin Belli ve Nihat Uludağ'ın haberinin ödüllendirilmesi tepki aldı.

Bu sene 52. kez verilen Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 2011 Yılı  Geleneksel Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri özellikle Fenerbahçe camiası tarafından tepki çekti.

Cüneyt Özdemir’in CNNTÜRK’te 25.02.2011 tarihli Seyfülislam Kaddafi röportajı, Kemal Göktaş’ın Vatan Gazetesi’nde yayınlanan 9-16.12.2011 tarihli “Karakolda Kadına Dayak” başlıklı haberleri gibi tüm senenin farklı alanlarda ses getiren haberlerini yapan gazetecilerin ve haberlerin ödüllendirildiği etkinlikte, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın “eşkâl tespit” ânını haber yapan Engin Belli ve Nihat Uludağ’ın Habertürk Gazetesi’nde 07.07.2011 tarihinde yayınlanan “Nereden nereye” başlıklı haberin ödüllendirilmesi, başta yönetim olmak üzere tüm Fenerbahçe camiasından tepki aldı.

Fenerbahçe yönetimi internete koydukları mesajda, “Bu fotoğrafa ve habere verilen ödül iptal edilmeli ve Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım ve onun şahsında 105 yıllık bir geçmişe sahip Fenerbahçe camiasından özür dilenmelidir” şeklinde konuşuldu.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.