Testere filmi için Cadılar Bayramı ruhu geri geldi

Üç serilik bir reklam kampanyası oluşturan yayıncı The Hook, Testere filmi beyaz perdeye geri dönmeden önce Facebook çalışmalarına başladı.

Geçmiş

Ekim 2017’de, Lionsgate ve Saw (Testere), yedi yıl sonra tekrar vizyona dönen film için Cadılar Bayramı ruhunu geri getirmeye karar verdiler. The Hook, farkındalığı artıran, hayranlarıyla uğraşan bir kampanya oluşturmakla görevlendirildi.

Süreç

Testere korku filmi serisi, “Jigsaw Killer” veya sadece “Jigsaw” olarak da adlandırılan, Tobin Bell‘in oynadığı John Kramer adlı bir karakter etrafında dönüyor. Jigsaw, kurbanlarını öldürmek yerine onlara fiziksel veya psikolojik işkence uygulamak için “testler” veya “oyunlar” hazırlıyor.

Ekip, hem ABD’deki stüdyolardan hem de Billy The Puppet’ı canlandıran aktör olan Tobin Bell’den yardım alarak üç video ortaya çıkardılar.

The Hook, Jigsaw’un duygularını içeriğe yansıtabilmek için filmin çizgisinde hareket edip hayranlarından doğru duyguyu elde etmeyi planlıyordu. Sonunda ortaya bir dizi şaka fikri çıktı.

YouTube ve Facebook’ta komedi videoları ile tanınan Goubran Bahou ve Jahanna James’i de kampanyanın bir parçası yapan The Hook, bu isimlere bir odada sanal gerçeklik gözlüğü ile Testere korkusunu yaşatıyor.

Sonuç

Hook’un üç videosu toplamda 5,2 milyon izlenmeyle 16,1 milyon kişiye ulaştı. Bu rakam, ekibin hedeflediğinin beş katı başarı sağlayarak, %3,3’lük bir katılım oranıyla sektörün ortalama %0,5-0,8’lik oranının üstüne çıktı.

Kampanya, Ekim 2017’de YouTube’da ve Facebook’ta en çok etkileşim alan film içeriği oldu. Ayrıca, 16-22 Ekim haftasında her iki platformda da İlk 10 Küresel Markalı Kampanya listesine İngiltere’den ve film sektöründen giren tek kampanya olarak ekstra başarı yakaladı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.