Telegraph hedefe kilitlendi

 

Telegraph tarafından yeni bir mantra* söylenmeye başladı. “10-1-23”  önümüzdeki dört buçuk yıl boyunca medya grubunun iş stratejisi olacak.

Telegraph Medya Grubu’nun CEO’su Nick Hugh, 2023 yılı sonuna kadar 10 milyon kayıtlı kullanıcı havuzundan 1 milyon ücretli aboneye ulaşma hedefi belirledi. Telegraph bunu başarırsa, reklam geliri olmasa bile “finansal olarak sürdürülebilir” olacak.

Nick Hugh: “1 milyon aboneye ulaşırsak APU (average revenue per user – Türkçe ifadesiyle kişi başına kullanıcı başına ortalama gelir. ) yeterince “sağlıklı” olacak. “ diyor.

Yorumcular, yıllarca Telegraph’ın demografisine dikkat çekmeye çalıştı. Fakat dijitalleşme ve brexit draması durumu değiştirebilir.

Telegraph, geçtiğimiz altı ay boyunca  tüm politikalarını ve iş kapsamını “perimium” içeriğe odaklamıştı. Standart üyelik ücreti haftalık 2£, baskının dijital versiyonunu içeren paket ise 3£’du (3 ay sonunda ödeme 6£’a yükseliyor)

Nick Hugh: “ Söylemekten gurur duyduğumuz bir şey var; bizi okumayı seviyorsan, okumak için öde çünkü Telegraph bu işi 160 yıldır yapıyor.”

* – Sürekli tekrarlandığında ruhani güçlerin uyandırılmasını sağlayan kutsal söz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.