Teknoloji hız, güç ve ilham veriyor

İnternet bizler için artık temel yaşamsal ihtiyaçlardan biri durumunda. İnternetle başladığımız günümüzü yine internette kapatıyoruz. Evde, işte, okulda, yolda, akıllı telefonumuz ve tabii ki mobil internet bağlantımız hep yanımızda. Televizyon izlerken bir yandan da tabletimizi ya da cep telefonumuzu kullanmaya devam ediyoruz. Gündemi akıllı cihazlarımız ve mobil bağlantımız sayesinde daha önce hiç olmadığı kadar yakından takip edebiliyoruz.

Bireyler olarak bu kolaylık ve konforu iş hayatımızda da yaşamak ve teknolojinin avantajlarını sonuna kadar kullanmak istiyoruz. Dijital dönüşüm sürecinde “mobil” yaşıyor, çalışıyor, öğreniyor ve eğleniyoruz. Dünyanın nabzını bu sayede daha kolay tutabiliyoruz.

İnternet iletişim süreçlerinde hedef kitlelerimizi doğru anlayabilmemiz, mesajlarımızı en hızlı, kolay ve anlaşılır şekilde iletebilmemiz için büyük olanaklar sağlıyor. Ulaşmak istediğimiz bilgi ve içerik her yerde yanı başımızda, sadece bir tık ötemizde. İhtiyacımız olan bilgiye en kısa yoldan ulaşmak için akıllı cihazlarımızdan yapacağımız bir internet sorgulaması yeterli oluyor.

“Gündemin aynası” olarak niteleyebileceğimiz Google Arama Trendleri, sunduğu bilgi ve ipuçları ile herkesin, her markanın yararlanabileceği, benzersiz bir araç. Online ve offline dünyanın iç içe girdiği günümüzde gündemi anlamak, herhangi bir alana yönelik ilgi düzeyini takip etmek için benzersiz ipuçları sağlayan Google Arama Trendleri, tüketicinin gündemini ve ilgi alanlarını anlamak isteyen markalar için çok değerli veriler sunuyor. Markanın ve ilgili kavramların internette hangi zaman dilimlerinde, hangi cihazlarla ve ne kadar arandığını görebilmek, üstelik bu bilgileri rakiplerle kıyaslayabilmek, pazarlama profesyonellerinin yolunu aydınlatıyor, yeni kampanyalar geliştirmelerine ve mevcut kampanyalarının etkisini ölçmelerine yardımcı oluyor. Google Arama Trendleri, sadece markalar için değil, bireyler için de benzersiz avantajlar sunuyor. İnternet sunduğu avantajlarla bize hem iş hem özel hayatımızda hız ve güç kazandırıyor, aynı zamanda ilham veriyor.

Bülent Hiçsönmez
Google Türkiye Ülke Direktörü
@bulenthicsonmez

 

Bu yazı Campaign Türkiye Mart 2015 sayısında yayınlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.