TBWA\İstanbul’da Google Glass teknolojisi

TBWA\İstanbul, çalışmalarına Google Glass teknolojisini entegre etti.

Teknolojinin yükselen trendi giyilebilir cihazlar, yenilikçi reklam ajansları için yeni fırsat alanları oluşturuyor. Bu doğrultuda TBWA\İstanbul, Google’ın geliştirdiği ve sadece sayılı kullanıcının özel davetiyeyle satın alabildiği Google Glass cihazını ajans çalışmalarında kullanmaya başladı.

Ajansın ST\ART (Stratejik Planlama) ekibi, sahip olduğu iki adet Google Glass ile bir araştırma projesini hayata geçirdi. Ajansın müşterilerinden biri için yapılan çalışmada, cihaz üzerinde bulunan ve kullanıcının görüş açısını gösteren kameranın sağladığı görüntüler kullanılarak tüketicilerin alışveriş deneyimleri gerçek zamanlı olarak analiz edildi ve bulgular ortaya çıkarıldı.

Öte yandan TBWA\İstanbul, bünyesindeki yaratıcı ve dijital ekiplere yönelik Google Glass teknolojisinin tanıtıldığı interaktif bir seminer düzenledi ve tüm çalışanların bu yeni teknoloji çerçevesinde fikirler geliştirebilmeleri için ilk adımı attı.

Ajans, Google Glass teknolojisini workshop’larda da kullanmayı planlıyor. Müşteriler için özel olarak organize edilen Disruption Workshop’lar dahilinde “Future Room” adı verilen ve geleceğe yönelik fikirlerin ortaya çıkarıldığı çalışmalarda Google Glass’lar, değerli bir ara yüz olarak ajansın ve müşterilerinin hizmetinde olacak.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.