TBWA ve Google Türkiye, dijitalde yaratıcılığı desteklemek için iş birliği kurdu

TBWA ve Google Türkiye; TBWA çatısı altında tasarlanan dijital kampanyaların etkinliğini artırmaya yönelik fikirlerin hayata geçmesi için elele verdi.

Bir online video reklamının başarısının, yüzde 70’e varan oranda yaratıcı hikayesinin kalitesine bağlı olmasından hareketle yola çıkan TBWA Group İstanbul bünyesindeki ajanslar TBWA\Istanbul, Being Çözüm, Integer, Hey Moments ve TBWA\WorldHealth, Google Türkiye ile 2018’den itibaren seçili markaların dijital kampanyalarının yol haritasının belirlenmesinde stratejik anlamda birlikte çalışacak.

Büyümeye ve değişime öncülük

İhtiyaca özel geliştirilmiş eğitim, fikir alışverişi ve stratejik çözümlerin hayata geçirilerek dijital kampanyaların ve hikayelerin kullanıcıya daha etkin geçişini sağlamak amacıyla yapılan bu ortak çalışmanın, daha yaratıcı dijital marka hikayelerinin yaratılmasına ilham vermesi amaçlanıyor.

Bilgi paylaşımını teşvik etmek ve dijital iletişim ile katılımın giderek artan taleplerini en iyi şekilde karşılamak amacıyla geliştirilen bu ortak projede, TBWA’in dijitale öncelik veren yaklaşımı ile etkin ve ilgi çekici kampanyalarına daha da fazla güç katılması, Google platform ve ürünlerinin en iyi şekilde kullanılması sağlanacak.

2018 başında hayata geçecek bu ortak çalışmanın uzun vadeli ve sistematik bir şekilde sürdürülebilmesi, marka dijital projelerinin ve kampanyalarının ortak yönetimi, büyüme ve dijital değişime birlikte öncülük edilmesi, kullanıcılara daha iyisini sunabilmek için hem TBWA hem Google Türkiye olarak ortak bir efor ve zaman ortaya konulması bekleniyor.

Bu anlamda, TBWA ve Google Türkiye bu ortak çalışmayı, İş mükemmeliyeti; Dijital yetkinlik ve ivme; Dataya dayalı ve öncü yaratıcı çözümler olmak üzere 3 ana temel üzerine oturtarak hizmet verdikleri markalarına değer katmayı hedefliyor.

İş birliği hakkında açıklama yapan TBWA\Istanbul Genel Müdürü Burcu Kayımtu “TBWA olarak markaların kültürde yer etmeleri için itici güç olmayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda veri odaklı çalışmayı kreatif sürecimizin merkezine yerleştirmeye başladık. Google Türkiye’yle yaptığımız iş birliği de bu doğrultuda büyük önem taşıyor ve bizi heyecanlandırıyor” dedi.

TBWA CEE, Afrika ve Ortadoğu Bölgesel Dijital ve İnovasyon Lideri Noah Khan da, “Google ile olan iş birliğimizin Türkiye’ye uzanıyor olmasından dolayı son derece heyecanlıyım. Bu bizi Türkiye’de böyle bir iş birliğine imza atan ilk ajans haline getirecek ve kendi adıma birlikte üreteceğimiz ezber bozucu işler için sabırsızlanıyorum” şeklinde yorum yaptı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.