Site icon Campaign Türkiye

Tatil planlarını pazartesileri yapıyoruz

Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını karşılaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner yıl sonu  verilerini açıkladı. Veriler ışığında Türkiye’den akıllı telefonlar üzerinden yapılan seyahat aramaları 2013’e kıyasla yüzde 210 artış gösterdi. Aynı oran tabletlerde yüzde 41’lik bir artış olarak ortaya çıktı.

Verilere göre diğer detaylar şu şekilde:

– Mobil cihaz üzerinden geçen seneye kıyasla %15 oranında daha fazla uçuş rezervasyonu yapıldı.

– Kullanıcılar seyahat öncesine, tabletleri PC’den yoğun kullanmaya başladı.

– Geçtiğimiz yıla kıyasla, tabletler üzerinden %41 oranında daha fazla arama yapılırken, %36 oranında daha fazla uçuş rezervasyonu gerçekleştiriliyor.

– Türkiyeli kullanıcılar en fazla Kasım ve Aralık ayında akıllı cihazlarına Skyscanner mobil uygulamalarını indiriyor.

– Türkiye’de uygulamayı kullanan insanlar en çok pazartesi günü seyahat planlamalarını yaparken, en çok sabah saatlerinde bilgisayarları üzerinden uçuş araması ve rezervasyonu gerçekleştiriyor.

– Mobil cihazlar üzerinden yapılan arama ve rezervasyonlar ise akşam saatlerinde yapılıyor. Bu da Türkiye’de seyahat planlamaları için iş yerinde bilgisayarın, özel zamanlarda ise mobil cihazların tercih edildiğini gösteriyor.  

Skyscanner Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök veriler hakkında, “Mobil cihazların giderek daha fazla kullanılmasıyla seyahat planlama alışkanlıkları da değişiyor. Türk seyahatseverlerin uçuş arama ve rezervasyon için mobil cihazları daha fazla kullanması ise teknolojiyi yakından takip ettiğimizi gösteriyor” dedi.

 

 

Exit mobile version