Tanrı mesajını billboard’la iletti: “Gay’leri seviyorum”

Pazartesi günü Topeka, Kansas’ta ilginç bir billboard dikkatleri çekti. Reklamveren kim mi? Tanrı.

1.7 milyon like’ı olan sayfa Facebook Tanrısı, 2011 yılından beri meme’leri ve emirleriyle radikal dincileri çileden çıkarıyor. Bu yergileme hareketi Twitter, Reddit ve YouTube’da da etkin ancak en favori hedefi Westboro Baptist Kilise’sinin trollenmesinden Facebook’taki oyun sorumlu.

Amerika’da WBC adında, askeri cenazelerde ve LGBT etkinliklerinde “Tanrı gay’lerden nefret ediyor” yazılı pankartlarla protesto yapan bir nefret topluluğu bulunuyor. Bu toplululuk genellikle Amerika’nın “düşüşünü” homoseksüellere bağlıyor.

9 Ağustos’ta Facebook Tanrısı, sosyal takipçilerinin yardımıyla bu kavgayı WBC’nin memleketi Topeka sokaklarına taşıdı. GOD LOVES GAYS (Tanrı gay’leri seviyor) Billboard Projesi’yle, Indiegogo’da 50.000 dolar hedef koyarak bir kampanya başlattı.

Kampanya otobüs reklamları almak, LGBT intiharlarını önlemeye çalışan organizasyona ve evsizliğe son verme amacıyla çalışan National Alliance’a bağış yapmak gibi ekstra amaçlar için toplanan ek paralarla neredeyse 80.000 dolara ulaştı.

Her şeye kadir olsa da Tanrı billboard fikrini aslında sosyal medya takipçilerinden aldı. Tanrı bir gün onlara “Tanrınızın fani dünyada ne yapmasını isterdiniz?” diye sordu 1.000’in üzerinde beğeniyle Topeka, Kansas’a ‘Tanrı gay’leri seviyor’ billboard’u koyma önerisi en çok sevilen öneri oldu.

 

Kaynak: Mashable

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.