artwork

Takashi Murakami Hublot iş birliğiyle yeni NFT koleksiyonu

2 ay önce

0

Japon sanatçı Takashi Murakami, İsviçreli lüks saat üreticisi Hublot ile NFT koleksiyonu için iş birliği yaptı

Murakami ve Hublot, on üç parçadan oluşan NFT saat koleksiyonunu piyasaya sürecek.

Bu koleksiyon, on üç adet fiziksel saate bağlı olacak. Nisan ayında Cenevre’deki Watches and Wonders 2023 fuarında görücüye çıkacak olan fiziksel saatler ile koleksiyon entegre edilecek.

Bu yeni koleksiyon, 1970’lerin Japon video oyunlarından ve televizyon programlarından esinlendi. Ayrıca NFT koleksiyonu, 2021 yılının başında ortaya çıkan, Classic Fusion Takashi Murakami All Black saatine göre şekillendi. Her bir ürün, farklı gökkuşağı tonlarında hazırlandı. Her bir ürün, sanatçının ikonik gülümseme imzasını barındırıyor.

Ayrıca bu NFT’lerin on ikisi, daha önce 324 Murakami ve Hublot NFT‘den birini satın alanlara özel olarak sunulacak. Perşembe günü, özel bir etkinlik aracılığıyla tanıtılan koleksiyonun son ürünü, “Classic Fusion Takashi Murakami Black Ceramic Rainbow” adını taşıyor.

Eğer bir kişi on iki NFT’nin tamamını satın alırsa, özel olarak hazırlanan “Classic Fusion Takashi Murakami Black Ceramic Rainbow” ürününü de almaya hak kazanacak. Aksi durumda bu ürün, hayır kurumlarına bağışlanacak.

Murakami, Mart 2021’de Murakami Flowers koleksiyonunun lansmanından bu yana NFT’lerle ilgileniyor. Sanatçı, 2021’de, avatar NFT projesi CloneX ile özel bir koleksiyon hazırlamak için Nike’a ait dijital giyilebilir ürünler stüdyosu RTFKT ile iş birliği yapmıştı. Ayrıca geçen nisan ayında Murakami, Nike ile 45 ETH yani yaklaşık 134.000 $ karşılığında satılan bir Cryptokicks NFT spor ayakkabı çıkardı.

Senin için
Tümünü göster
Kraft Heinz cezbedici tatları yelpazesine katıyor

Kraft Heinz, Gigi Hadid’den ilham alan makarna votka sosu için...

Digitas, kız öğrencileri teknoloji alanına çekmek istiyor

Digitas UK kadınların teknoloji sektöründeki yerini, etkinliğini artırmayı hedefliyor...

DOOH, sosyal medyayı güçlendiriyor

Nörobilim çalışması, DOOH’un sosyal medyada ‘önemli değerleri ortaya çıkardığını’ gösteriyor...