artwork

SXSW14’te öne çıkanlar

9 sene önce

0

Medya, iletişim ve teknoloji alanında dünyanın sayılı etkinliklerinden biri sayılan South By Southwest (SXSW), geçen hafta başladı.

Etkinlik hızla devam ederken, etkinlikte öne çıkan detaylar şu şekilde oldu:

Google Glass tepki çekiyor

Twitter üzerinden, etkinlik katılımcıları Google Glass kullanıcılarının sayısının hızla artmasından şikayetçi. Google Glass kullananların gizli fotoğraf çekimi yaptıklarına dair inanç başta Twitter olmak üzere birçok mecrada tepki topladı. Bazı kullanıcılar tuvalette bile Google Glass kullanımını rahatsız edici buluyor. Hatta bazı katılımcılar, asshole’u değiştirerek glasshole diye hashtag açarak nefretlerini buradan dile getirdi.

 

 

3-D yemekler

Halihazırda çok yeni bir teknoloji olan 3 boyutlu yazıcılar da SXSW’da tanıtıldı, özellikle gıda alanında. 3-D printer aracılığıyla Oreo üretildi. Bazı markalar, üç boyutlu printerdan çıkarılan yemekleri mideye indirdi.


Assange videoyla seslendi: Gazeteciler yeni siyasi sığınmacı

WikiLeaks belgeleriyle dünyayı sallayan ve şu an Londra’daki Ekvador Büyükelçiliği’nde kalan Julian Assange videoyla etkinliğe katıldı. Assange, ulusal güvenlik sebebiyle gazetecilerin yeni dönemde sığınmacı haline geldiğini vurguladı. Fakat bu konuşma gerek sığlığıyla gerekse de teknik arızalar sebebiyle katılımcılardan tam not alamadı.

 

 

Tekstar’lar sahnede Teknoloji dünyasının yıldızları Eric Schmidt, Jared Cohen ve bilim adamı Neil deGrasse Tyson, etkinliğin en konuşulan ve beğenilen isimleri oldu. Schmidt, teknoloji hakkında yorumlarıyla damga vururken, Neil deGrasse Tyson’ın dinozor ve uzay hakkındaki konuşması Twitter’da gündem yarattı.

 

 

 

Reklam dünyası masaya yatırıldı

Konuşmalar sırasıdna reklamcılık ve pazarlama da mercek altına alındı. Twitter üzerinden etkileşime geçilen sunumlarda, kanayan yaralara parmak basıldı, uzmanlar kendi görüşlerini söyledi.

 

 

Kevin Bacon’la Meksika dalgası

Her ünlüyle bağlantısı olan ve hakkında teoriler yapılan aktör Kevin Bacon’ın Vine üzerinden çektiği video en çok konuşulan içerik oldu kuşkusuz.

Grumpy Cat’siz etkinlik olmaz

İnternet fenomeni olmadan bir teknoloji festivali olmaz diyerek, Grumpy Cat de etkinliğe katıldı.

 

Senin için
Tümünü göster
Hepsiburada yılın ilk çeyreğinde 24 Milyon siparişle %78 büyüdü

Hepsiburada, 2023’ün ilk çeyreğinde güçlü performansını sürdürdü...

Ülker “bizz@kampüs”

bizz@kampüs’te 790 takım Dankek için yarıştı...