Sütaş 1 Haziran Dünya Süt Günü’nü kutluyor

Sütaş, 1 Haziran Dünya Süt Günü’nü, kamuoyunu sütün faydaları hakkında bilgilendirmek ve sağlıklı yaşam için süt ve süt ürünlerinin üretim ve tüketiminin önemini vurgulamak amacıyla tüm dünya ile birlikte kutluyor.

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Organizasyonu’nun (FAO) 2001 yılında, bütün üye ülkelerde 1 Haziran’da kutlanması kararını aldığı Dünya Süt Günü, sütün insan sağlığı için önemini, ekonomiye ve toplumsal yaşama katkılarını hatırlamak ve hatırlatmak için kutlanıyor.

Doğduğumuz günden başlayarak ömrümüz boyunca tüketmeye devam ettiğimiz süt, insanın bedensel ve zihinsel olarak sağlıklı gelişimi için en temel, en faydalı ve en kolay ulaşılabilen gıda olmasının yanı sıra üretim süreciyle de düzenli ve sürekli gelir yaratarak toplumsal refaha da katkı sağlayan bir bereket kaynağıdır.

Sütaş’ın ‘Sütaşkı’ çiftliklerden başlıyor

Sütaş, en iyi sütü, ancak mutlu ineklerin vereceğini biliyor. Türkiye’nin dört bir yanındaki 27.500 süt üreticisinden, sağlıklı yem bitkileri ve Sütaş tesislerinde üretilen doğal yemlerle beslenen mutlu ineklerin sütleri öncelikle çiftliklerde kontrol ediliyor. Sonra soğuk zincirde özel tankerlerle tazeliği korunarak Sütaş üretim tesislerine ulaştırılıyor. Sütler, süt alım laboratuvarında tekrar kontrol ediliyor; hijyeninden, protein, mineral ve yağ oranlarının Sütaş kalite standartlarına uygun olduğundan emin olunuyor.

Sütaş; sütün iyiliği ve bereketini yaymak misyonu doğrultusunda, toplumun sağlıklı beslenmesi ve gelecek nesillerin zihinsel ve bedensel gelişimi için en faydalı, en hesaplı ve en kolay erişilebilen gıda olan süt ve süt ürünlerinin üretim ve tüketimini artırma bilinciyle çalışmalarını sürdürüyor.

Her gün üretilen süt ve süt ürünlerini tüm Türkiye’ye soğuk zincir dağıtım bozulmadan ulaştırılıyor.

Türkiye’de her gün 4 milyon Sütaş paketi açılıyor ve her 10 sofranın 8’inde bir Sütaş ürünü bulunuyor. Süt ve süt ürünleri pazarında en yüksek hane halkı erişimine sahip marka olan Sütaş, sütün iyiliğini ve bereketini yaymaya devam ediyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.