Sure klişelere meydan okuyor

Unilever‘in deodorant markası Sure, global kampanyasında toplumun sporcu fikrine karşı geldiği için yargılanan insanları ekrana taşıyor.
Sure, “hareket etmenin” klişelerine meydan okuyan “Beni hareket ederken izle” (Watch me move) isimli reklamda sekiz kişi yer alıyor; yüzücüler, dağcılar ve rugby oyuncuları. Onların yanı sıra Manchester City ve İngiltere’nin ampüte futbolcusu Sean Jackson da var.Kampanya, gençleri kritik yaşam becerileriyle donatmak için hareketi kullanan uzun vadeli bir sosyal misyon olan Sure Breaking Limits Programme tarafından destekleniyor. Girişim, sosyal gelişim için spora odaklanıyor ve ırklarına, cinsiyetlerine veya algılanan yeteneklerine karşı yapılan ayrımcılık gibi engellerle karşılaşan gençleri güçlendirmeyi amaçlıyor.

Bu aynı zamanda Unilever’in daha geniş kapsamlı “Act 2 Unstereotype” misyonuyla da uyum içinde ve pazarlama süreci boyunca şirketin düşünme şeklini çeşitlendirmeye yönelik bir taahhüt.

Unilever İngiltere ve İrlanda Güzellik ve Kişisel Bakım Başkan Yardımcısı Chris Barron: “İnsanların, neyin ‘hareket ettiren’ olduğuna dair algıları nedeniyle kendilerini engellenmiş hissettiklerini biliyoruz. ‘Watch me move’ filmiyle dünyamızdaki ilham verici insanlara ışık tutarak, egzersiz yaparken var olan bazı engellere de parmak basmaya başlamak istiyoruz.

Sure Breaking Limits Programme’ı oluşturmak için ortak kuruluşlarımızla birlikte çalışarak, toplumun beklentilerini karşıladıklarına inanmayan insanlara, kim olurlarsa olsunlar ve nasıl hareket ederlerse etsinler, hareket etme güvenini vermek istiyoruz.” dedi.

Künye
Reklamveren: Unilever
Unilever İngiltere ve İrlanda Güzellik ve Kişisel Bakım Başkan Yardımcısı: Chris Barron
Yaratıcı Ajans: UStudio
Prodüksiyon Şirketi: MoFilm
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.